Wiadomości

Mistrzostwa Polski w aquathlonie

Oprócz wiosennej pogody zmagania młodych adeptów triathlonu w Szczecinku przyniosły również rekord frekwencji. Był to szósty etap  cyklu Grand Prix w Aquathlonie 2019 organizowany przez Polski Związek Triathlonu. Po Siedlcach, Rzeszowie, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie przyszedł czas na Szczecinek, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski w Aquathlonie.

 

Przez aquathlon do triathlonu
W zawodach głównie brały udział dzieci od 8 do 18 roku życia podzielone na kategorie wiekowe w tym na kategorie punktowane w całym cyklu tj. młodzik-(K/M14), junior młodszy (K/M16) i junior K/M18. Najliczniejszą grupą była w kategorii młodzik, w której wystartowało aż 59 dziewczynek i chłopców. Serce rośnie myśląc o tym, że wśród tych dzieci mogą być przyszli olimpijczycy.  Obsada kategorii open zaskoczyła, gdyż w zawodach wystartowały takie gwiazdy triathlonu jak Ewa Bugdol czy Sylwester Kuster.

 

Wyniki Szczecinek – liderzy poszczególnych kategorii
 

K12/M12 – dzieci 200m/1km Mikołajczak Malwina KS UAM Triathlon Poznań oraz Markowski Wincenty UKS Tri-Team Rumia

K14/M14 – młodzicy 400m/2km Wróbel Wiktoria KS Barakuda Mińsk Mazowiecki oraz Polski Mateusz UKS 51

K/M16 – junior młodszy 600m/3km Skibiak Klaudia i Kopiczko Maksymilian SSP ORKA IŁAWA

K/M18 – junior 800m/5km Woźniak Joanna KS IRONMAN PRODMAR SZCZECIN  i Wamka Mateusz SSP ORKA IŁAWA

K/M – młodzieżowcy 800m/5km Petters Klaudia TS Akwedukt Kielce i Damentka Kamil UKS Tri-Team Rumia

Open / Elita 800m 5km Bugdol Ewa WLKS Kmicic Częstochowa i Damentka Kamil UKS Tri-Team Rumia

 

Mocna reprezentacja z Północy
Północną część Polski reprezentowali zawodnicy z trójmiejskich klubów UKS DWÓJKA MORENA GDAŃSK , Tri Talent Team Gdańsk oraz UKS Tri-Team Rumia. Gratulacje dla UKS Tri-Team Rumia, której zawodnicy zajęli kolejne trzy miejsca na podium w kat. K/M 12. Z kolei Tri Talent Team reprezentowali trzej bracia Horsten. Tym razem najstarszy Dorian do kompletu punktów za zajęcie drugiego miejsca w Siedlcach i pierwszego w Poznaniu, dorzucił kolejne za zajęcie trzeciego miejsca w Mistrzostwach Polski w Szczecinku w kat. junior. Zgodnie z regulaminem zawodnikom liczą się 3 najlepsze starty z 7 możliwych, w tym obowiązkowy w Mistrzostwach Polski. Wstępna kalkulacja punktów daje szansę Dorianowi na zwycięstwo w kategorii junior w cyklu. Te najważniejsze w Grand Prix w Aquathlonie zawody miały odmienną formułę i tym razem bieg nie był pościgowy lecz ze startu wspólnego.

– Taki scenariusz była dla mnie mniej korzystny, bo lubię gonić – powiedział Dorian Horsten. -Dodatkowo bieżnia lekkoatletyczna prowokowała do szybkiego biegania i pierwsze dwa kilometry pobiegłem za szybko, a potem przyszedł gwałtowny spadek mocy i nie udało się osiągnąć zamierzonego czasu. Nie jestem zadowolony z czasów, ale cieszę się, że udało się stanąć na podium Mistrzostw Polski w kat. junior.

 

Na tegoroczne Grand Prix w Aquathonie składa się 7 imprez w różnych częściach kraju. Za nami:

Siedlce 09.03.2019

Rzeszów 16.03.2019

Poznań 17.03.2019

Szczecin 24.04.2019

Kraków 31.03.2019

Szczecinek 06.04.2019 Mistrzostwa Polski.

 

Ostatnia szansa na zmianę w klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach i finał cyklu w Rumi 27.04.2019.

 

Joanna Wiśniewska
Foto materiały prywatne Ewa Bugdoł

 

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X