Wiadomości

Mistrzostwa Polski. Odkryte pierwsze karty

Zarząd Polskiego Związku Triathlonu rozpoczął prace nad ustaleniem kalendarza Mistrzostw Polski w roku 2019. Pierwsza impreza odbędzie się w kwietniu lub maju  i będą to Mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim młodzików, juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowców i elity w duathlonie. Nie zabraknie rywalizacji także w AG. Zawody rozegraną zostaną tak jak w tym roku w Rumi, a za ich przygotowanie odpowiadać będzie Tri-Team Rumia oraz organizator najszybciej rozwijającego się cyklu imprez triathlonowych w Polsce, firma Energy Events. Już w 2018 roku doszło do współpracy między dwoma partnerami, która dobrze wypadała, stąd deczyja o dalszej współpracy i poszerzeniu jej zakresu.

W czerwcu 22-23 w Suszu tradycyjnie już odbędą się Mistrzostwa Polski w sprincie, w triathlonie. Rywalizować będą seniorzy, młodzieżowcy oraz age-grouperzy, a także sztafety mix.

Tydzień później (30 czerwca) rywalizacja o medale mistrzostw Polski, tym razem na dystansie średnim – 1/2 IM, przeniesie się do Poznania. Rywalizować będą zawodnicy PRO i Age-Goup. A wszystko to w trakcie Super League Triathlon Poznań.

Mistrzostwa Polski na dystansie długim (PRO, Age-Group)  odbędą się 7-8 września 2019 w Malborku.  

W zwiazku z odbywającymi się wyborami samorządowymi i negocjacjami prowadzonymi przez organizatorów imprez Zarząd PZTri postanowił, że decyzja w sprawie kolejnych MP: na dystansie Standard, Crosstriathlonie oraz w Aquathlonie, a także w sprawie Młodzieżowego Festiwalu Triathlonu i Pucharu Polski w triathlonie zostaną ogłoszone do końca listopada 2018 roku.

dd

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Close
Back to top button
X