Wiadomości

Mistrzostwa Polski na olimpijce odbędą się. Co jeszcze?

Filip Szołowski potwierdza, że imprezy w Białymstoku oraz w Olsztynie odbędą się. Być może, będą kolejne zawody rangi mistrzowskiej.

Dzisiaj ogłoszono, że Ironman 70.3 Gdynia został przeniesiony na wrzesień. Niestety, w tym samym terminie planowana jest impreza w Malborku, gdzie mają się odbyć mistrzostwa Polski na dystansie długim. Niewątpliwie to będzie dylemat dla wielu triathlonistów co wybrać. Najważniejsze jednak, aby imprezy te się odbyły.

Puchar Europy w Olsztynie

A póki co mamy potwierdzenie od Filipa Szołowskiego, dyrektora sportowego Polskiego Związku Triathlonu, a zarazem współwłaściciela LaboSport Polska, organizatora imprez, że w sierpniu 21 odbędzie się Puchar Europy i Puchar Europy Juniorów w Olsztynie.
– Tak mogę potwierdzić, że impreza ta się odbędzie – powiedział TriathlonLife.pl Filip Szołowski. – Chcemy też, aby dzień później odbyła się impreza dla amatorów w ramach Elemental Tri Series Olsztyn.

Jest szansa na mistrzostwa w sprincie

Z dobrych wiadomości mamy jeszcze jedną. Tydzień przed Olsztynem, w Białymstoku mają się odbyć mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim. Natomiast w ostatni weekend lipca, 25-26 jest duża szansa, że odbędą się w Rawie Mazowieckiej mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim oraz finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
-Czekamy na decyzję federacji, które są organizatorami olimpiady – wyjaśnia Szołowski. – To oni muszą zdecydować, że organizują imprezę. Jeśli podejmą decyzję na tak, to my wtedy razem z nimi zorganizujemy mistrzostwa.

Tak więc czekamy na kolejne dobre wieści. Decyzja co do Rawy Mazowickiej ma zapaść w ciągu najbliższych kilku dni.

Marcin Dybuk
foto: Polski Triathlon FB

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close