Wiadomości

Mistrzostwa Europy w Olsztynie: Atmosfera niczym przed walką gladiatorów

Elita, U23, juniorzy, paratriathloniści, a także ponad setka amatorów z Polski będą w Olsztynie walczyć o medale mistrzostw Europy. To będzie emocjonujący, długi weekend. 

Już po raz dziesiąty Olsztyn będzie areną zmagań zawodników w ramach Elemental Tri Series, a po raz piąty gospodarzem zawodów międzynarodowych. Przez ostatnie 4 lata odbywał się tu Puchar Europy, który na stałe wpisał się w kalendarz Europejskiej Unii Triathlonu. Teraz pora na kolejny krok, czyli ME w triathlonie.

Zamykamy już ostatnie sprawy. Zaczęliśmy działania w miasteczku zawodów i pozostaje nam czekać na weekend! Pracę nad mistrzostwami koordynuje cały zespół Labosport Polska, czyli kilkunastu etatowych pracowników. Na bieżąco prowadzimy przygotowania z  Polskim Związkiem Triathlonu oraz z Europe Triathlon, z ramienia którego przy mistrzostwach będzie pracował około 40-osobowy zespół delegatów, oficjeli oraz sędziów. Zawody będzie obsługiwać blisko 50-osobowy zespół techniczny, kilkuset wolontariuszy, służb porządkowych i medycznych, które będą dbać o bezpieczeństwo uczestników imprezy – mówił Marcin Florek, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Mistrzowskie emocje już w weekend

W piątek, w Olsztynie nad jeziorem Ukiel, zameldują się najlepsi europejscy triathloniści i triathlonistki, którzy powalczą o tytuł Mistrza i Mistrzyni Europy w Triathlonie. Na dystansie supersprinterskim rywalizować będą zawodnicy Elity, U23 i Juniorzy. Ich zmagania będzie można obserwować już w piątek, 27 maja, przy okazji startów eliminacyjnych. Najważniejsze wyścigi finałowe odbędą się w sobotę – 28 maja, to właśnie wtedy poznamy najlepszych Europejskich triathlonistów. Niedziela stanie pod znakiem rywalizacji w ramach Mistrzostw Europy sztafet mieszanych w kategorii Junior.

W Olsztynie nie zabraknie również rywalizacji paratriathlonistów, którzy także w sobotę będą walczyli o tytuły Mistrza Europy na dystansie sprinterskim. W niedzielę natomiast na starcie staną zawodnicy Age-Group, którzy będą rywalizować o najwyższe laury na dystansie standard, w formule bez draftingu.

W ten wyjątkowy majowy weekend odbędzie się również Puchar Polski młodzików i juniorów młodszych na dystansie supersprinterskim oraz zawody Elemental Tri Series dla amatorów.

Kilka tysięcy gości w Olsztynie

O randze nadchodzącego wydarzenia świadczy fakt, że organizatorzy spodziewają się na miejscu zawodów kilka tysięcy zawodników, trenerów, czy oficjeli.

W sumie spodziewamy się ponad 2000 gości: zawodników, trenerów, oficjeli, rodzin zawodników i kibiców. Mamy nadzieję, że również olsztyńscy kibice i miłośnicy triathlonu przybędą licznie wspierać startujących. W ostatni dzień mistrzostw odbędą się imprezy towarzyszące: Elemental Junior (biegi oraz aquathlon dla dzieci), Elemental Tri Series na dystansie sprint oraz Puchar Polski Młodzików. Liczymy na dużą frekwencję – mówił Marcin Florek.

Bojowe nastroje wśród AG

Na starcie w Olsztynie pojawi się ponad 100 polskich amatorów, którzy powalczą w ME na dystansie standard. Wielu z nich stawi się w bojowych nastrojach i z nastawieniem na walkę o czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Trenowałam solidnie. Jadę po to, by zrobić wszystko jak najlepiej. Jaki efekt to przyniesie, zobaczymy. Nie nastawiam się na lokatę, bo nie znam możliwości większości  konkurentek. Startujemy wspólnie z mężem. Więc cieszę się, że będę miała takie wsparcie na trasie. To mi zawsze pomaga – przyznaje Agnieszka Kropiewnicka, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

O starcie podopiecznej oraz pozostałych zawodnikach wypowiedział się też trener, Przemysław Szymanowski.

Jeśli chodzi o ME, to bardzo cieszymy się na ten start. Mam sześcioro podopiecznych, Agnieszka Kropiewnicka, Eliza Pitura, Wiktoria Opielak, Przemysław Kropiewnicki, Tomasz Mach , Łukasz Piechotka. Oni wszyscy przede wszystkim lubią trenować i sam start będzie uwieńczeniem ich treningów. Wszyscy są dobrze przygotowani. Wierzę, że to będą dobre starty. Czekamy do Olsztyna i kibicujemy – mówił TriathlonLife.pl Przemysław Szymanowski o podopiecznych, którzy powalczą w Olsztynie.

Udany test w Samorin

Julita Sikora tydzień przed startem w Olsztynie, przetestowała formę w Samorin. Tam zaprezentowała się z dobrej strony, zajmując 10 miejsce w kategorii wiekowej. Nie kryła zadowolenia ze startu, myśląc już o wyzwaniach, czekających podczas ME.

–  Ostatni tydzień przed ME w Olsztynie to szybka regeneracja po Championship Samorin- Slovakia, przepakowanie plecaka, treningi podtrzymujące i dobre jedzenie. W Olsztynie ma być bardzo zimno, ale to krótki dystans. Wszystko trzeba zrobić na 100 procent. Zawsze startuję, żeby wygrać – z przymrużeniem oka w tle (śmiech) – mówiła Julita Sikora, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Przetarcie przed ME w Żyrardowie

Dominik Bogdanowicz zaliczył udany sprawdzian formy przed startem w Olsztynie. Podczas Garmin Iron Triathlon Żyrardów uplasował się na trzecim miejscu, startując na dystansie 1/8IM.

Chciałbym przede wszystkim wykonać dobry wyścig, czyli osiągnąć najlepszy wynik, na jaki mnie stać. Myślę, że to pozwoli mi na rywalizację  w czołówce. Spodziewam się wysokiego poziomu sportowego w kategorii wiekowej. Szansa na start w Mistrzostwach Europy w naszym kraju na pewno zalicza się do tych ważniejszych zawodów w tym roku – przyznawał Dominik Bogdanowicz.

Włoski sprawdzian formy juniorek

Dwa tygodnie przed mistrzowską imprezą w Olsztynie do rywalizacji w Pucharze Europy Juniorów Caorle stanęły m.in.: Maja Wąsik oraz Weronika Ptaszyńska. Obie wywalczyły miejsca w finałowym wyścigu. Ostatecznie Wąsik zajęła 21 miejsca, a Ptaszyńska kończyła rywalizację na 17 lokacie.

Tak naprawdę, że jadę do Olsztyna, okazało się dopiero po Caorle. Więc nie było za dużo czasu na szczególne nastawianie się na te mistrzostwa. Jestem mega szczęśliwa, że tam będę i to jest dla mnie najważniejsze. Coś tam po głowie chodzi, ale nie nakręcam się. Trener Marcin Błaszczyk zadbał o to, żebym była dobrze przygotowana i pewna własnych sił. Caorle pokazało, że stać mnie na nawiązanie mocnej walki z dziewczynami z europejskiej czołówki, a co z tego wyjdzie, zobaczymy – mówiła Maja Wąsik, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Jestem nastawiona bardzo pozytywnie, ponieważ już startowałam w Olsztynie, w tamtym roku. Był to mój pierwszy start międzynarodowy. Dzięki temu, że zawody odbywają się w Polsce, to rodzice i brat przyjadą mi kibicować. Dla mnie to jest zawsze dodatkowa mobilizacja. Chciałabym wypaść jak najlepiej, a super byłoby dostać się do finału A – przyznawała Weronika Ptaszyńska, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Paulina Klimas nie wystartuje w Olsztynie

Jakiś czasu temu informowaliśmy o tym, że jedną z nieobecnych podczas mistrzostw Europy w Olsztynie, będzie Paulina Klimas. Powodem są problemy zdrowotne zawodniczki.

Ten sezon przygotowawczy zaczął się dla nas dość niefortunnie i pechowo. Paulina od początku roku borykała się z pękniętym żebrem. Jak się wszystko zrosło, to kleszcz ją ugryzł i wdała się niestety borelioza. Już od dłuższego czasu leczymy ją u Pauliny, ale niestety jest to długi i mozolny proces – mówił Mateusz Kaźmierczak trener Pauliny Klimas, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Przez nią niestety na początku nie mogła w ogóle trenować. Dlatego nie chcieliśmy mówić o tym zbyt głośno. Teraz powoli wracamy do treningu już od jakiegoś czasu, ale niestety przy leczeniu, które Paulina teraz przechodzi, nie mogą być duże obciążenia organizmu. Dlatego z wielkim bólem musieliśmy odwołać start w Olsztynie. Bardzo chcieliśmy się tam pokazać z dobrej strony, jak i otwarcie mówię, walczyć o zwycięstwo. I to jeszcze na naszej ziemi. Mimo tego patrząc na przyszłe starty i długi sezon, który będzie jeszcze dłuższy oraz cięższy, to byłoby zbyt ryzykowne. Powodem jest aktualne leczenie, jakiemu  poddana została Paulina. Nie mówiąc jeszcze o braku treningów, które dopiero zaczynamy małymi krokami. Trzymamy mocno kciuki za całą kadrę i mocno będziemy dopingować!!! My jeszcze trochę potrzebujemy czasu na wyleczenie i trening – dodawał Kaźmierczak. Choć sama zawodniczka przyznała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że wystartuje tydzień później, w Rzeszowie, w ramach Pucharu Europy.

Debiut Bugdoł jako pilotka na ME w Olsztynie, w paratri

Już w najbliższy weekend Ewa Bugdoł wystartuje w Mistrzostwach Europy w Olsztynie. Choć nie indywidualnie, a jako pilotka niedowidzącej Angeliki Biedrzyckiej. To będzie debiut dla Bugdoł w takiej roli, w tri. W ostatnim czasie obie miały okazję do wspólnych treningów.

Jestem niezmiernie podekscytowana, bo to będzie pierwszy mój start w roli pilotki w triathlonie, z zawodniczką niedowidzącą – Angeliką Biedrzycką. W zeszłym roku wspólnie przygotowywałyśmy się  do Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym na tyle skutecznie, że wywalczyłyśmy brązowy medal ze startu wspólnego. Angelika jest utalentowaną i bardzo ambitną zawodniczką, która jestem przekonana, może jeszcze wiele osiągnąć i nie tylko w sporcie. Przy starcie w zawodach triathlonowych dochodzą co prawda dwie dodatkowe dyscypliny oraz niestety w zeszłym roku Angela przeszła poważną operację stawu biodrowego – opowiadała Ewa Bugdoł, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Musi się teraz niestety uzbroić w cierpliwość i determinację, żeby ponownie wrócić do sportu na najwyższym poziomie. Optymizmem napawa fakt, iż aktualnie podczas obozu w Polanicy Zdroju, na którym wspólnie trenujemy, ta forma po operacji oraz pełen trening triathlonowy przebiega bardzo dobrze. Zdajemy sobie jednak sprawę, że czasu do startu mamy bardzo mało. Skupiamy się na elementach technicznych jak ćwiczenia strefy zmian, wybieg z wody, zdejmowanie pianki, wspólne wsiadanie i zsiadanie z tandemu. Wspólne pływanie i bieganie na lince oraz dostosowanie mojego tempa pływackiego i biegowego do Angeliki. Ćwiczymy, także elementy techniczne w kolarstwie, takie jak nawrotki na drodze i zakręty, ponieważ będzie ich bardzo wiele na trasie Mistrzostw Europy w Olsztynie. Jestem pewna, że na ten start uda nam się przygotować, by być najlepszą wersją siebie, aby walczyć o jak najlepsze miejsce na mecie – dodawała Bugdoł, relacjonując przygotowania do ME specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Kadra Polski na ME w Olsztynie

Skład elity, u-23, junior

Roksana Słupek kat. Elita/U23 (UKS TRS Susz)

Marta Łagownik kat. Elita (Trójmiejska Akademia Triathlonu)

Magdalena Sudak kat. Elita/U23 (UKS G8 Bielany Warszawa)

Zuzanna Sudak kat. Elita/U23 (UKS G8 Bielany Warszawa)

Natalia Zych kat. U23

Michał Oliwa kat. Elita (AZS AWF Katowice)

Maciej Bruździak kat. Elita (UKS Cityzen Poznań)

Mateusz Głuszkowski kat. Elita/U23 (UKS Cityzen Poznań)

James Kadziak kat. Elita/U23 (KU AZS UAM Poznań)

Weronika Ptaszyńska kat. Junior (UKP Unia Oświęcim)

Józefina Młynarska kat. Junior (KS Sportwise Kraków)

Maja Wąsik kat. Junior (KS Sportwise Kraków)

Filip Glapa kat. Junior (KU AZS UAM Poznań)

Kamil Kulik kat. Junior

Reprezentanci Polski w paratriathlonie

Prawo startu w wyścigu paratriathlonistów otrzymały poniższe osoby:

Monika Belczewska (PTS5)

Marta Dzieciątkowska (PTS5)

Angelika Biedrzycka (PTVI) + Ewa Bugdoł (przewodnik)

Lista zawodników Age-Group zakwalifikowanych na Mistrzostwa Europy w Olsztynie

1 Abramczyk Rafał

2 Abramczyk Marcin

3 Aleksiejuk Piotr

4 Andrzejewski Piotr

5 Bagiński Jacek

6 Banacki Sławomir

7 Barańska Justyna

8 Bogdanowicz Dominik

9 Borkowy Michał

10 Borycki Marcin

11 Brett Tomasz

12 Bryndal Izabela

13 Brzozowski Bartek

14 Brzóska Renata

15 Brzóska Henryk

16 Brzyski Maciej

17 Budzanowski Michał

18 Chamera Paweł

19 Czajka Krystian

20 Czartoszewski Szymon

21 Czerwiec Artur

22 Czuryłło Paweł

23 Czynsz Aleksander

24 Drapella Dariusz

25 Dymek Adrian

26 Figurski Cezary

27 Flieger Patryk

28 Gadomska Agnieszka

29 Gaj Przemysław

30 Gajewski Mateusz

31 Gałązka Anna

32 Giżyńska Anna

33 Góralska Aleksandra

34 Grabarski Paweł

35 Gudaniec Dorota

36 Hering Mateusz

37 Hermann Tomasz

38 Jakubow Marek

39 Jakubowski Jakub

40 Jarocka Wioleta

41 Jaroń Tomasz

42 Kalinowski Piotr

43 Kamiński Artur

44 Kamiński Dariusz

45 Kąkol Sławomir

46 Kieda Aleksandra

47 Kirilenko Aneta

48 Kołczyńska Barbara

49 Konieczny Marcin

50 Kopiczko Sandra

51 Kosmatka Romualda

52 Kowalczyk Piotr

53 Kozak Karol

54 Kropiewnicka Agnieszka

55 Kropiewnicki Przemysław

56 Kuczyński Krzysztof

57 Kurczycki Michał

58 Kurek Piotr

59 Lis Łukasz

60 Litwiniuk Krzysztof

61 Lizak Włodzimierz

62 Mach Tomasz

63 Machnicki Krzysztof

64 Makowicz Józef

65 Malenda Maciej

66 Małecka Monika

67 Marciniak Wiktoria

68 Markiewicz Marcin

69 Maślanko Maciej

70 Matusiak Mateusz

71 Matusik Maria

72 Michalewicz Marcin

73 Mieloch Artur

74 Mrozek Robert

75 Nawrocki Sergiusz

76 Nowak Slawomir

77 Olkowski Przemysław

78 Opielak Wiktoria

79 Osiecki Ireneusz

80 Oworuszko Jarosław

81 Ożarowska Monika

82 Pac Arkadiusz

83 Paduszyński Piotr

84 Palus Paweł

85 Pekrul Wojciech

86 Pędowska Bożena

87 Pędowski Wojciech

88 Piechotka Łukasz

89 Pieczkowska Agnieszka

90 Pitura Eliza

91 Pokorski Marek

92 Prejs Piotr

93 Prendecki Rafał

94 Pron Adam

95 Przech-Fus Agnieszka

96 Pupka Artur

97 Pyszka-Bazan Alicja

98 Rospond Grzegorz

99 Różalska Aleksandra

100 Sawiełajc Jakub

101 Sikora Julita

102 Skiba Stanisław

103 Słupik Tomasz

104 Soltysiak Joanna

105 Sosnowski Łukasz

106 Sowa Aneta

107 Sowa Andrzej

108 Spyra Krzysztof

109 Stefański Wojciech

110 Szczepanik Renata

111 Szczepanik Andrzej

112 Szorek-Heitzman Monika

113 Szram Iwona

114 Szymański Mieszko

115 Szymczak Damian

116 Szymonik Filip

117 Śmieciński Krzysztof

118 Truskolawska Ola

119 Twarowski Michał

120 Tymiński Dariusz

121 Wierzbicki Michał

122 Wikalinski Bartosz

123 Wisniewski Maciej

124 Wiśniewski Filip

125 Wojciechowski Tomasz

126 Wołyniec Emilia

127 Woźniak Jacek

128 Wójcik Paweł

129 Wysocki Rafał

130 Zakrzewski Rafał

131 Zbierajewski Paweł

132 Zieliński Kamil

133 Ziemińska Magdalena

134 Żelazko Marcin

Harmonogram imprezy

PIĄTEK, 27.05.2022

06:45-07:30 Strefa zawodnika otwarta/rejestracja – Juniorki

07:10-07:45 Strefa zmian otwarta – Juniorki

07:35-07:50 Rozgrzewka pływacka – Juniorki Półfinał 1

07:53-07:58 Przedstawienie – Juniorki Półfinał 1

08:00-08:30 Start – Juniorki Półfinał 1

08:05-08:20 Rozgrzewka Pływacka – Juniorki Półfinał 2

08:23-08:28 Przedstawienie – Juniorki Półfinał 2

08:30-09:00 Start – Juniorki Półfinał 2

08:35-08:50 Rozgrzewka Pływacka – Juniorki Półfinał 3

08:53-08:58 Przedstawienie – Juniorki Półfinał 3

09:00-09:30 Start – Juniorki Półfinał 3

09:30-10:00 Przerwa techniczna (przebudowa strefy zmian)

09:35-10:20 Strefa zawodnika otwarta/rejestracja – Juniorzy

10:00-10:30 Wydawanie rowerów – Juniorki

10:00-10:35 Strefa zmian otwarta – Juniorzy

10:25-10:40 Rozgrzewka Pływacka – Juniorzy Półfinał 1

10:43-10:48 Przedstawienie – Juniorzy Półfinał 1

10:50-11:20 Start – Juniorzy Półfinał 1

10:55-11:10 Rozgrzewka Pływacka – Juniorzy Półfinał 2     

11:13-11:18 Przedstawienie – Juniorzy Półfinał 2

11:20-11:50 Start – Juniorzy Półfinał 2

11:25-11:40 Rozgrzewka Pływacka – Juniorzy Półfinał 3

11:43-11:48 Przedstawienie – Juniorzy Półfinał 3

11:50-12:20 Start – Juniorzy Półfinał 3

12:20-12:50 Przerwa techniczna (Przebudowa strefy zmian)

12:50-13:20 Wydawanie rowerów – Juniorzy

12:50-13:20 EXTRA BREAK

12:55-13:40 Strefa zawodnika otwarta/rejestracja – Elita/U23 Kobiet

13:20-13:55 Strefa zmian otwarta – Elita/U23 Kobiet

13:45-14:00 Rozgrzewka pływacka – Elita/U23 Kobiet Półfinał 1

14:03-14:08 Przedstawienie – Elita/U23 Kobiet Półfinał 1

14:10-14:40 Start – Elita/U23 Kobiet Półfinał 1

14:15-14:30 Rozgrzewka pływacka – Elita/U23 Kobiet Półfinał 2

14:33-14:38 Przedstawienie – Elita/U23 Kobiet Półfinał 2

14:40-15:10 Start – Elita/U23 Kobiet Półfinał 2

14:45-15:00 Rozgrzewka pływacka – Elita/U23 Kobiet Półfinał 3    

15:03-15:08 Przedstawienie – Elita/U23 Kobiet Półfinał 3  

15:10-15:40 Start – Elita/U23 Kobiet Półfinał 3

15:40-16:10 Przerwa techniczna (Przebudowa strefy zmian)

15:45-16:30 Strefa zawodnika otwarta/rejestracja – Elita/U23 Mężczyzn

16:10-16:40 Wydawanie rowerów – Elita/U23 Kobiet

16:10-16:45 Strefa zmian otwarta – Elita/U23 Mężczyzn

16:35-16:50 Rozgrzewka pływacka – Elita/U23 Mężczyzn Półfinał 1

16:53-16:58 Przedstawienie – Elita/U23 Mężczyzn Półfinał 1

17:00-17:30 Start – Elita/U23 Mężczyzn Półfinał 1

17:05-17:20 Rozgrzewka pływacka – Elita/U23 Mężczyzn Półfinał 2

17:23-17:28 Przedstawienie – Elita/U23 Mężczyzn Półfinał 2

17:30-18:00 Start – Elita/U23 Mężczyzn Półfinał 2

17:35-17:50 Rozgrzewka Pływacka – Elita/U23 Mężczyzn Półfinał 3

17:53-17:58 Przedstawienie – Elita/U23 Mężczyzn Półfinał 3

18:00-18:30 Start – Elita/U23 Mężczyzn Półfinał 3

18:30-19:00 Wydawanie rowerów – Elita/U23 Mężczyzn

20:00 Parada Narodów

17:00-20:00 Wydawanie pakietów startowych w biurze zawodów – Mistrzostwa Europy Age Group

SOBOTA, 28.05.2022

06:00-07:30 Strefa zawodnika otwarta – Paratriathlon

06:45-07:45 Strefa zmian otwarta – Paratriathlon

07:20-07:40 Rozgrzewka pływacka – Paratriathlon

07:45-07:58 Przedstawienie – Paratriathon (część 1)

08:00:00 Start Paratriathlon PTWC1 Mężczyzn

08:02:59 Start Paratriathlon PTWC2 Mężczyzn

08:10:00 Start Paratriathlon PTWC1 Kobiet

08:13:42 Start Paratriathlon PTWC2 Kobiet

08:45:00 Start Paratriathlon PTS5 Mężczyzn

08:50:00 Start Paratriathlon PTVI 1 Mężczyzn

08:52:46 Start Paratriathlon PTVI 2/3 Mężczyzn

08:54:00 Start Paratriathlon PTVI 1 Kobiet

08:57:19 Start Paratriathlon PTVI 2/3 Kobiet

09:10:00 Start Paratriathlon PTS5 Kobiet

09:11:00 Start Paratriathlon PTS2/3/4 Kobiet

09:20:00 Start Paratriathlon PTS4 Mężczyzn

09:23:00 Start Paratriathlon PTS2/3 Mężczyzn

10:15-12:00 Wydawanie rowerów – Paratriathlon

10:53 Ostatni zawodnik – Paratriathlon

11:00-11:30 Ceremonia Dekoracji – Paratriathlon

10:10-10:55 Strefa zawodnika otwarta/rejestracja/wydawanie pakietów startowych – Juniorki Finał B / Juniorzy Finał B

10:35-11:10 Strefa zmian otwarta – Juniorki Finał B / Juniorzy Finał B

11:00-11:15 Rozgrzewka pływacka – Juniorki Finał B

11:18-11:23 Przedstawienie – Juniorki Finał B

11:25-11:55 Start – Juniorki Finał B

11:30-11:45 Rozgrzewka pływacka – Juniorzy Finał B

11:48-11:53 Przedstawienie – Juniorzy Finał B

11:55-12:25 Start – Juniorzy Finał B

12:25-12:55 Przerwa techniczna (Przebudowa strefy zmian)

12:30-13:15 Strefa zawodnika otwarta/rejestracja/wydawanie pakietów startowych – Juniorki Finał A / Juniorzy Finał A

12:55-13:25 Wydawanie rowerów – Juniorki Finał B / Juniorzy Finał B

13:20-13:35 Rozgrzewka pływacka – Juniorki Finał A

13:38-13:43 Przedstawienie – Juniorki Finał A    

13:45-14:15 Start – Juniorki Finał A

13:50-14:05 Rozgrzewka pływacka – Juniorzy Finał A

14:08-14:13 Przedstawienie – Juniorzy Finał A

14:15-14:45 Start – Juniorzy Finał A

14:45-15:15 Przerwa techniczna (Przebudowa strefy zmian)

15:15-15:45 Wydawanie rowerów – Juniorki Finał A / Juniorzy Finał A

15:15-15:45 EXTRA BREAK

15:20-16:05 Strefa zawodnika otwarta/rejestracja/wydawanie pakietów startowych – Elita/U23 Kobiet Finał B / Elita/U23 Mężczyzn Finał B

15:45-16:20 Strefa zmian otwarta – Elita/U23 Kobiet Finał B / Elita/U23 Mężczyzn Finał B

16:10-16:25 Rozgrzewka pływacka – Elita/U23 Finał Kobiet B

16:28-16:33 Przedstawienie – Elita/U23 Kobiet Finał B

16:35-17:05 Start – Elita/U23 Kobiet Finał B

16:40-16:55 Rozgrzewka pływacka – Elita/U23 Mężczyzn Finał B

16:58-17:03 Przedstawienie Elita/U23 Mężczyzn Finał B

17:05-17:35 Start – Elita/U23 Mężczyzn Finał B

17:35-18:05 Przerwa techniczna (Przebudowa strefy zmian)

17:40-18:25 Strefa zawodnika otwarta/rejestracja/wydawanie pakietów startowych – Elita/U23 Kobiet Finał A / Elita/U23 Mężczyzn Finał A

18:05-18:35 Wydawanie rowerów – Elita/U23 Kobiet Finał B / Elita/U23 Mężczyzn Finał B

18:05-18:40 Strefa zmian otwarta – Elita/U23 Kobiet Finał A / Elita/U23 Mężczyzn Finał A

18:30-18:45 Rozgrzewka pływacka – Elita/U23 Kobiet Finał A

18:48-18:53 Przedstawienie – Elita/U23 Kobiet Finał A

18:55-19:25 Start – Elita/U23 Kobiet Finał A

19:00-19:15 Rozgrzewka pływacka – Elita/U23 Mężczyzn Finał A

19:18-19:23 Przedstawienie – Elita/U23 Mężczyzn Finał A

19:25-19:55 Start – Elita/U23 Mężczyzn Finał A

19:55-20:25 Wydawanie rowerów – Elita/U23 Kobiet Finał A / Elita/U23 Mężczyzn Finał A

20:10-21:00 Ceremonia Dekoracji – Elita/U23/Junior

13:40-17:00 Wydawanie pakietów startowych w biurze zawodów – Mistrzostwa Europy Age Group, Puchar Polski, Elemental Tri Series Age Group + SSM/PRO, Elemental Kids       

16:00-19:00 Strefa zmian otwarta – Mistrzostwa Europy Age Group, Puchar Polski, Elemental Tri Series Age Group + SSM/PRO

NIEDZIELA, 29.05.2022

06:30-06:45 możliwość sprawdzenia sprzętu w strefie zmian dla Pucharu Polski, Elemental Tri Series Age Group + SSM/PRO (w tym terminie nie ma możliwości wprowadzania roweru do strefy)

07:00 Start – Puchar Polski (0,4-10-2,5) – Juniorzy Młodsi

07:04 Start – Puchar Polski (0,4-10-2,5) – Juniorki Młodsze

07:08 Start – Puchar Polski (0,4-10-2,5) – Młodzicy

07:12 Start – Puchar Polski (0,4-10-2,5) – Młodziczki

07:16 Start –Elemental Tri Series (0,4-10-2,5) – Age Group + SSM/PRO (od juniora do seniora)

08:00-09:00 Wydawanie rowerów – Puchar Polski i Elemental Tri Series Age Group + SSM/PRO

08:12 Ostatni zawodnik Pucharu Polski     

08:16 Ostatni zawodnik – Elemental Tri Series Age Group + SSM/PRO

08:20 Start Elemental Kids – Bieg na dystansie 200 m (kategoria wiekowa 1-6 lat)

08:23 Start Elemental Kids – Bieg na dystansie 500 m (kategoria wiekowa 7-8 lat)

08:27 Start Elemental Kids – Aquathlon na dystansie 0,1-0,5 (kategoria wiekowa 9-10 lat)

08:33 Start Elemental Kids – Aquathlon na dystansie 0,2-1 (kategoria wiekowa 11-12 lat)

09:00 Ceremonia dekoracji – Puchar Polski / Elemental Tri Series Age Group + SSM/PRO / Elemental Kids

09:30-10:15 Strefa zawodnika otwarta/rejestracja – Sztafety mieszane juniorów

09:55-10:30 Strefa zmian otwarta dla Sztafet mieszanych juniorów

10:15-10:30 Rozgrzewka pływacka – Sztafety mieszane juniorów

10:30-12:00 Strefa zmian otwarta dla Mistrzostwa Europy Age Group (tylko sprawdzenie sprzętu!!!)

10:35-10:43 Przedstawienie – Sztafety mieszane juniorów

10:45-12:15 Start – Sztafety mieszane juniorów

12:15-12:45 Wydawanie rowerów – Sztafety mieszane juniorów

12:20-13:00 Przebudowa trasy kolarskiej oraz trasy biegowej

12:30-13:00 Ceremonia Dekoracji – Sztafety mieszane juniorów

13:00-19:00 Start Mistrzostwa Europy Age Group (starty falowe)

18:00-19:30 Wydawanie rowerów – Mistrzostwa Europy Age Group

19:30-20:30 Ceremonia Dekoracji – Mistrzostwa Europy Age Group

20:30 After Party

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X