Wiadomości

Miłosz Sowiński na podium Ironman 70.3 Xiamen

Miłosz Sowiński trzecim zawodnikiem Ironman 70.3 Xiamen w Chinach. Jest to najlepszy wynik Polaka na tych zawodach.

Miłosz Sowiński jechał do Chin z dużymi nadziejami. Trenowany przez Rafała Medaka 24-letni zawodnik był świetnie przygotowany i skoncentrowany na starcie. Wszystko było dopracowane w szczegółach, ale wiadomo, że w sporcie różnie bywa. 

Polak z wody wyszedł na drugi miejscu. Po rowerze był pierwszy, a na metę wbiegł jako trzeci. Do zwycięzcy, Amerykanina Kevina Collingtona, stracił 2 minuty i 27 sekund. Wyprzedził go jeszcze Kanadyjczyk Trevor Wurtele, który był na mecie minutę i 17 sekund przed nim.

– Cieszymy się z sukcesu, tym bardziej,  że to najlepszy wynik Polaka w zawodach tej rangi w tym roku – mówi na gorąco TriathlonLife.pl Rafał Medak. – Wśród Pań na podium, na najwyższym jego stopniu, stała w tym roku tylko Agnieszka Jerzyk.

Miłosz Sowiński triathlon trenuje od trzeciej klasy gimnazjum.

– Chodziłem do 3 klasy gimnazjum. Mój tata spotkał się z kolegą z dawnych lat, który zaczął mu opowiadać, że trenuje triathlon i że to bardzo fajny sport. Tata szybko złapał bakcyla, zapisał się na zawody na 1/2 Ironmana do Suszu i spytał czy też nie chciałbym wystartować. Stwierdziłem, że dlaczego nie i zgłosiłem się na supersprint, czyli 600 metrów pływania, 15 km jazdy na rowerze i 3 km biegu. Poszło mi całkiem nieźle. Miałem wtedy drugi czas w kategorii wiekowej. Dystans 3 km przebiegłem w 10 minut i 30 sekund – powiedział w jednym z wywiadów dla PolskaBiega.pl Miłosz Sowiński.

Warto zwrócić uwagę na drugie miejsce wśród mężczyzn i kobiet. Na pozycjach tych zameldowało się kanadyjskie małżeństwo Wurtele. Trevor trasę w Chinach pokonał w 3:49:48 minut, a Heather 4:17:07. W 2009 roku sprzedali prawie wszystko co mieli i kupili małą RV i tak rozpoczęli podróżować, trenować i ścigać się w Ameryce Północnej. Przez wiele lat to właśnie ona odnosiła liczne sukcesy na dystansie długim i średnim. Trevor wygrał pierwszy wyścig Ironman w 2013 roku.

 

Mężczyźni:

Kevin Collington, USA 3:48:43

Trevor Wurtele, CAN 3:49:48

Miłosz Sowiński, PL 3:51:05.

Kobiety:

Imogen Simmonds, SWI 4:12:41

Heather Wurtele, CAN 4:17:07

Sarah Piampiano, USA 4:17:51

 

Tyle na gorąco.

Więcej informacji o tym co działo się w Chinach i jak wypadli inni Polacy TUTAJ.

 

Marcin Dybuk
Foto Rafał Medak

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X