Wiadomości

Milion dolarów do wygrania

Taka kasa na stole nagród w imprezach triathlonowych to rzadkość. A właśnie tyle będą mieli do wygrania zawodnicy podczas mistrzostw świata PTO (Professional Triathletes Organisation)

Mistrzostwa świata PTO (Professional Triathletes Organisation) planowane są na początku grudnia 2020 roku. A dokładnie w pierwszym weekendzie 4-6 grudnia. Rywalizacja ma się odbywać na dystansie 70.3. Organizatorami zawodów będą trzy podmioty: Challenge North America, USA Triathlon i PTO. Rywalizacja będzie się odbywała w grupach wiekowych oraz w elicie.

-Jesteśmy zadowoleni, że będziemy współpracować z USA Triathlon i Challenge Dayton w celu wspierania społeczności triathlonowej – mówi Charles Adamo, prezes PTO. – Ponieważ wiele profesjonalnych imprez zostało odwołanych, a niektóre wyścigi zostały przełożone bez poważnych nagród finansowych, PTO przeznaczy milion dolarów na nagrody w “PTO Middle Distanse World Championship”

Oprócz rywalizacji na wyżej wymienionym dystansie odbędą się podczas CHALLENGEDAYTONA liczne imprezy towarzyszące, triathlonowych oraz biegowych.

Tydzień po mistrzostwach świata IRONMAN 70.3

Warto zwrócić uwagę, że impreza jest zaplanowana tydzień po mistrzostwach świata IRONMAN 70.3 Taupo w Nowej Zelandii. Pula nagród w tej imprezie jest cztery razy mniejsza od tej na torze w Daytona. Ciekawe, jakiej obsady w związku z tym możemy się spodziewać zarówno w Nowej Zelandii jak i w USA?

Mamy nadzieję, że obie imprez się odbędą i będziemy świadkami rywalizacji na najwyższym, światowym poziomie

Dawid Majkowski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X