Wiadomości

Michał Jańczak Mistrzem Polski Młodzików. Zadecydowały sekundy

O medale mistrzostw Polski na dystansie supersprinterskim powalczyli też młodzicy. Pojedyncze sekundy zadecydowały o czołowych miejscach.

Na starcie zameldowało się około 30 zawodników. Młodzi triathloniści mieli do pokonania 300 m pływania / 8 km jazdy na rowerze / 2 km biegu. Dozwolony był też drafting. Temperatura wody wynosiła 25,6 st. C, a odczuwalna: 20,7 st.C.

Mocne pływanie Wasilewskiego

Pierwszy z wody wyszedł Mateusz Wasilewski (3:53). Zawodnik z Wejherowa wyprzedzał Adama Dąbrowskiego o 12 sekund. Na trzecim miejscu znajdował się Michał Jańczak (+00:17).

Wasilewski po wyjściu z T1 miał 15-17 sekund zapasu nad Jańczakiem i Dąbrowskim, którzy dogonili go na trasie kolarskiej. Mało tego, Michał Jańczak osiągał najlepsze czasy na poszczególnych punktach kontrolnych na rowerze, tym samym po zjeździe do T2 miał ponad 20 sekund przewagi nad innymi rywalami.

Utrzymanie prowadzenia

Dąbrowski nie poddał się i jeszcze gonił Jańczaka na biegu, ale mimo tej gonitwy nie zdołał go wyprzedzić. Ostatecznie Michał Jańczak wbiegł na metę, z czasem 26:33. Zawodnik Trójmiejskiej Akademii Triathlonu był szybszy od Adama Dąbrowskiego o dwie sekundy. Na trzecim miejscu wyścig zakończył Mateusz Wasilewski (27:06).

TOP5 młodzików

  1. Michał Jańczak – 26:33
  2. Adam Dąbrowski – 26:35
  3. Mateusz Wasilewski – 27:06
  4. Gabriel Szczesiak – 28:17
  5. Wojciech Jaskólski – 28:26

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X