Wiadomości

Michael Phelps zadebiutuje w triathlonie

Najbardziej utytułowany olimpijczyk wystartuje w nowej dla siebie dyscyplinie. Znamy dokładną datę debiutu Michaela Phelpsa w triathlonie w 2021 roku.

Utytułowany pływak przywita się ze środowiskiem triathlonowym 23 maja 2021 podczas Ironman Tulsa. Przyznaje jednak, że już wcześniej myślał  o triathlonie.

Przezwyciężył strach do biegania

Michael Phelps dwa lata temu rozważał start w triathlonie. Choć wtedy była jedna przeszkoda, czyli niemoc biegowa. Sam przyznał, że gdyby nie to, to z miejsca mógłby wystartować w triathlonie.

Na początku przygotowań uzależnił się od kolarstwa halowego. Zakupił rower stacjonarny do domu. W ciągu miesiąca potrafił przejechać 800 kilometrów. Do tego codziennie trenuje na siłowni. Schudł 10 kilogramów w porównaniu do wagi startowej w pływaniu. Obecnie waży 85 kilogramów przy wzroście 1,94m. Wydaje się, że w ciągu tych dwóch lat przezwyciężył niemoc biegową, skoro ogłosił datę debiutu w triathlonie i to na pełnym dystansie. Choć ta płaszczyzna pozostaje wielką niewiadomą. Nigdy wcześniej nie pracował nad bieganiem, ale przez dwa ostatnie lata poświęcił czas na treningach i tej dyscyplinie. 

Zobacz też:

Korzeniowski wraca do pływania, ale o triathlonie nie zapomina

Ciekawe jak wielokrotny mistrz olimpijski w pływaniu zaprezentuje się w triathlonie. Przekonamy się o tym 23 maja 2021 roku podczas Ironman Tulsa.

Kim jest Michael Phelps?

Zaczął pływać w wieku siedmiu lat. Zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich w 2000 roku. Miał zaledwie 15 lat. W wyścigu na 200 metrów delfinem zajął piąte miejsce. Stał się najmłodszym reprezentantem olimpijskim reprezentacji USA. Pierwszy złoty medal MŚ zdobył rok później w Fukuoce na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Łącznie zdobył 28 medali na igrzyskach olimpijskich – 23 złote, trzy srebrne oraz dwa brązowe. Do tego został 26 razy mistrzem świata na różnych dystansach. Zostawał także wielokrotnie rekordzistą świata.

Karierę zakończył podczas IO w Rio w 2016 roku. Ostatnim wyścigiem pożegnał się z kibicami, zdobywając w sztafecie 4×100 metrów piąty złoty medal na tych igrzyskach. Dzięki tym osiągnięciom jest uznawany za najlepszego pływaka w historii tej dyscypliny.

Przemek Schenk
foto: Michael Phelps FB

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Powyższa informacja okazała się żartem. 28 grudnia w Hiszpanii i krajach Ameryki Południowej jest odpowiednikiem naszego 1 kwietnia czyli Prima Aprilis. Nas hiszpańskie portale nabrały 🤣🤣🤣 Ale przyznajemy, że bardzo żałujemy, iż Michael Phelps nie zadebiutuje w triathlonie. Mamy nadzieję, że kiedyś jednak tak 🙂.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X