Taylor Knibb obroniła tytuł mistrzowski w Lahti

Rozpoczęły się mistrzostwa świata Ironman 70.3 w Lahti. Do boju stanęły zawodniczki PRO.

Patrząc na obsadę tego wyścigu, można było wywnioskować, że Taylor Knibb nie będzie mieć łatwego zadania, czyli obrony tytułu z zeszłego roku. Tym razem musiała mierzyć się z takimi rywalkami jak: Daniela Ryf, Paula Findlay, Imogen Simmonds, Laura Philipp, czy Kat Matthews.

Choć najpierw organizatorzy stanęli przed niemałym problemem, jakim była obecność mgły nad jeziorem Vesijärvi. To opóźniło cały start o 30 minut.

Dobre pływanie Brazylijki

Pierwsza z wody wyszła Pamella Oliveira. Reprezentantka Brazylii pokonała pierwszy etap wyścigu w 24:45, ale tuż za nią znajdowała się Taylor Knibb. Obie zawodniczki miały siedem sekund przewagi nad Caroline Pohle.

Marsz po mistrzostwo

Od początku trasy kolarskiej zaatakowała Knibb, która objęła prowadzenie już po 10 kilometrach. Od tego czasu nie dała się dogonić żadnej z rywalek. Tym samym zameldowała się w T2 z ponad dwuminutową przewagą nad Simmonds. Natomiast Kat Matthews traciła do Brytyjki ponad pięć minut.

Na biegu Knibb kontrolowała sytuacja i tego dnia okazała się bezkonkurencyjna. Finalnie wbiegła na metę, z czasem 3:53:02. Ostatecznie była szybsza od Kat Matthews o 4:03. Trzecia była Imogen Simmonds (3:57:56).