Wiadomości

ME w duathlonie. Kamil Kulik 8

W południe dotarły do nas radosne wiadomości z Hiszpanii o złotym medalu Olgi Kowalskiej w kategorii wiekowej. To był jednak nie koniec emocji. W rywalizacji juniorskiej startował Kamil Kulik.

Zawodnicy podczas mistrzostw Europy w Hiszpanii rywalizowali w sprincie (5/20/2,5). Najszybszym juniorem był Hiszpan Jose Ignacio Galvez Ponce z czasem 56:14. Podium uzupełnili Portugalczyk Alexandre Silva (56:49) oraz Hiszpan Nicolas Heredero Carazo (57:03).

Przebieg wyścigu Kulika

Kamil Kulik pierwszą rundę biegową pokonał w 15:40 ustanawiając rekord życiowy na dystansie pięciu kilometrów. W T1 przebywał 25 sekund. Etap rowerowy pokonał w 36:19. Drugą strefę zmian Kamil Kulik pokonał w 22 sekundy. Ostatnią część trasy polski junior przebiegł w 8:51. Tym samym na mecie pojawił się po 1:01:39. To dało Polakowi ósme miejsce.

Kim jest Kamil Kulik?

Jest podopiecznym Jakuba Czaji. ME w duathlonie w Hiszpanii są pierwszymi zawodami rangi mistrzowskiej dla młodego zawodnika. Jakie ma aspiracje Kamil Kulik na 2020 rok?
– Myślę, że ten rok będzie miał dość spore znaczenie. Bo w tym sezonie będę miał możliwość w startach międzynarodowych. One pokażą mi, w jakim miejscu się znajduję, jeśli chodzi o mój poziom startowy – mówił w rozmowie z TriathlonLife.pl Kamil Kulik.

Ojciec zadowolony

Na gorąco po starcie syna, jego start skomentował Jacek Kulik.
– Kami jest ósmy. Większość rywali była starsza o dwa lata, ale Kamil mega start. Pierwsze bieganie poszło mu dobrze – powiedział TriathlonLife.pl Jacek Kulik.

-Poziom w Europie jest bardzo wysoki. Zawodnicy biegają bardzo szybko. Kamil ustanowił życiówkę na pięć kilometrów – dodał krótko Jakub Czaja.

Wyniki TOP3 juniorek

  1. Carla Dominguez Torner, Hiszpania; 1:02:34
  2. Maria Casals Mojica, Hiszpania; 1:02:56
  3. Kim Van T Verlaat, Holandia; 1:03:28

Przemysław Schenk
foto: Jakub Czaja

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X