Rozmowa

Mateusz Kaźmierczak: Paulina da z siebie wszystko w Korei

W najbliższy weekend Paulina Klimas wraca do ścigania podczas Pucharu Świata w Korei. Ma za sobą obóz treningowy w Denii, który podsumował jej trener, Mateusz Kaźmierczak.

Kilka dni temu zakończyliście razem z Pauliną Klimas obóz w Denii i udała się na Puchar Świata w Korei. Jak oceniasz wyjazd do Hiszpanii?
Bardzo fajnie wyszedł obóz. Weszliśmy na tydzień do namiotu. Paulina jest dobrze przygotowana. Zobaczymy, jak będzie na startach. Jestem zadowolony z wykonanej pracy. Jeszcze trochę odczuwa skutki boreliozy. Nie jest w pełni zdrowa, ale cieszy się lepszym zdrowiem niż na poprzednim bloku startowym. Choroba ustępuję, więc mam nadzieję, że pod koniec tego sezonu lub na początku przyszłego już jej nie będzie.

Na co położyliście nacisk podczas obozu?
Na bieganie, zrobiliśmy fajny blok przygotowań podparty “namiotem”. Minimalnie odpuściliśmy rower, bo to jest mocna strona Pauliny. Potraktowaliśmy mocno również pływanie. Mam nadzieję, że to zaprocentuje podczas startów. Między samymi zawodami też będzie trenować i wsadzimy tam jakiś mocny okres treningów między startowy.

Na co liczycie w Korei?
Nie wiem. Nie wiadomo, na co ją stać. Obsada zawodów jest mocna. Sama Paulina nic nie zakłada. Może być dobrze lub źle. Liczę na to, że da z siebie wszystko. Mam nadzieję, że zdobędzie kolejne cenne punkty w rankingu olimpijskim oraz doświadczenie. To nie będzie łatwy blok startów, bo każde zawody są w innej strefie czasowej. Paulina będzie startować co dwa tygodnie i na dwóch półkulach ziemskich, więc to fajne doświadczenie.   

Nie obawiasz się, że dalekie podróże między startami mogą się odbić na niej w jakimś stopniu podczas samych zawodów?
Paulina ma już doświadczenie z dalekimi podróżami. Wiem z własnego doświadczenia, że kolejne aklimatyzacje przychodzą znacznie szybciej, niż jak się zaczyna podróżować pomiędzy strefami.

Czego Wam życzyć przed Koreą?
Trzymajcie kciuki. Życzcie powodzenia. Wiem, że Paulina da z siebie wszystko.

Rozmawiał: Przemek Schenk
foto i wideo: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X