Wiadomości

Martyna Gajda Mistrzynią Polski Młodziczek

Rywalizacja młodziczek rozpoczęła walkę o medale mistrzostw Polski w ramach Triathlon Kraków-Niepołomice.

Na starcie pojawiło się ponad 20 zawodniczek, a wśród nich znajdowały się m.in.: Martyna Gajda – wygrana w PP Susz i PP Rzeszów, czy Beata Woźniak, która w Suszu pokazała dużą determinację. Mimo wywrotki na rowerze walczyła do końca, w efekcie tych starań wówczas zajęła piąte miejsce.

Młode zawodniczki miały do pokonania 300 m pływania / 8 km jazdy na rowerze / 2 km biegu. Dozwolony był też drafting. Temperatura wody wynosiła 25,6 st. C, a odczuwalna: 20,7 st.C.

Prowadzenie Gajdy od początku

Dobrą formę już na pływaniu pokazała Martyna Gajda, która wyszła pierwsza z wody, z czasem 4:12, choć minimalnie za nią była Dana Soroka. Trzecia była Beata Woźniak, ze stratą dwóch sekund do prowadzącej.

Gajda prowadziła też po wyjściu z T1. Na rowerze jechała razem z Beatą Woźniak. Miały nad innymi rywalkami około 40 sekund przewagi. Wyglądało na to, że wszystko miał rozstrzygnąć bieg.

Kluczowe rozstrzygnięcia

Od początku trasy biegowej Gajda oderwała się od Woźniak, ale zaatakowała jeszcze Viviana Popovicova. Skutecznie dogoniła Beatę Woźniak, ale już nie zdołała dogonić Martynę Gajdę, która wbiegła na metę, z czasem 28:54. Polka miała 14 sekund przewagi nad Słowenką.

Podium uzupełniła Beata Woźniak (29:33).

TOP5 młodziczek

  1. Martyna Gajda – 28:54
  2. Viviana Popovicova – 29:08
  3. Beata Woźniak – 29:33
  4. Anna Szylberg – 29:55
  5. Julia Sikora – 30:06

Przemek Schenk
foto: Polski Triathlon FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X