Rozmowa

Marek Jaskółka: Największym faworytem Kristian Blummenfelt

Rywalizował na Hawajach jako ostatni polski PRO, w 2014 roku. Marek Jaskółka podzielił się własnymi typami przed nadchodzącymi mistrzostwami świata Ironman.

W kim widzisz największych faworytów do wygrania na Hawajach wśród kobiet i mężczyzn PRO?
Moim największym faworytem do wygranej jest Norweg Kristian Blummenfelt. Ostatnie starty pokazały, że jeżeli będzie miał normalny dzień, to może zostać mistrzem świata. Gustav Iden też jest z pewnością jednym z faworytów, podobnie jak Patrick Lange. Pandemia nieco zniekształciła obraz rywalizacji w tym sensie, wiele wyścigów zostało odwołanych, więc niektórzy zawodnicy mieli czas na rozwój. Dla innych byłoby lepiej, gdyby zawody odbyły się rok wcześniej. Wśród kobiet o zwycięstwo powalczą Daniela Ryf i Anne Haug.

Jak typujesz TOP3 wśród kobiet i mężczyzn PRO?

Mężczyźni:

  1. Kristian Blummenfelt
  2. Patrick Lange
  3. Gustav Iden

Kobiety:

  1. Daniela Ryf
  2. Anne Haug
  3. Lucy Charles- Barclay

Jaskółka

W kim upatrujesz „czarnego konia” w obu wyścigach?
W ostatnich latach na Hawajach zawsze Niemcy nadawali tempo. Mimo, że Frodeno w tym roku nie wystartuje, to może Florian Angert okazać się właśnie tym czarnym koniem. Magnus Ditlev też zaimponował mi w tegorocznych zawodach w Roth, które zdecydowanie wygrał. Jest bardzo mocny na rowerze i ciekawy jestem, jak sobie poradzi z ciężkimi warunkami na Hawajach. Wśród Pań może zaskoczyć Niemka Laura Philipp, która w tym roku „wykręciła” czas 8:18!

A co powiesz o Robercie Wilkowieckim?
Robert w ostatnich latach rewelacyjnie się rozwinął. Śledziłem jego starty i także na „podwórku” międzynarodowym, m.in. we Frankfurcie pokazał, że jest w stanie zajmować najwyższe lokaty. Ostatnie starty na połówkach to potwierdziły. Jeżeli Robert dobrze sobie poradzi z hawajskim klimatem i zachowa szczególnie na pierwszym odcinku wyścigu zimną krew, czyli nie będzie się wychylać za mocno do przodu, to może nawet zakręcić się około TOP 10. Typuję czas Roberta około 8.15, chociaż prognoza czasu zależy w dużej mierze od warunków atmosferycznych w danym dniu.

Rozmawiał: Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X