Podcasty

Marcin Waniewski: Na Hawajach nic nie kosztuje 5 dolarów. Podcast #2

Marcin WANIA Waniewski żywa legenda polskiego triathlonu, który uprawia od 19 lat. Rozmawiamy o jego wymarzonym starcie na Hawajach, a także o historii polskiego tri. 

Wania po powrocie z Wielkiej Wyspy stwierdził, że poziom zawodów był kosmiczny. Tak bardzo, że jeszcze mocniej docenił mistrzostwo świata z Hawajów Marcina MKON-a Koniecznego. 

Żałuje, że w Kona było… za lekko. Spodziewał się gorszych warunków i w nich upatrywał szansy na lepsze miejsce. Zdradza jak można oszczędzać w miejscu, gdzie nic nie kosztuje pięć dolarów, a także za co dostał pięć minut kary. Mówi dlaczego już planuje kolejny start na najważniejszej imprezie triathlonowej na świecie. Ale jeszcze nie wie do końca jak to zrobi. 

Słuchaj podcastów na:

Anchor ;

Apple Podcasts;

Breaker;

Google Podcasts;

Overcast;

Pocket Casts;

Radio Public

Spotify

Podczas rozmowy z nim miałem wrażenie, że obudził się w nim lew. W przyszłym roku chce złamać trzy godziny w maratonie.  

Czytaj także:

Mistrzostwa Świata na Hawajach. Święty Graal triathlonu


Pytam, czy wierzy, że w najbliższych latach doczekamy polskiego PRO na Hawajach. I kto jego zdaniem ma szansę wywalczyć slota i co musi zrobić. Zdradza także, dlaczego Agnieszce Jerzyk będzie ciężko zająć miejsce w TOP10. Oczywiście jak już się zakwalifikuje na mistrzostwa.

W drugiej części rozmowy Marcin wspomina romantyczne czasy triathlonu w Polsce. Te z przełomu XX i XXI wieku. Wania mówi na czym ten romantyzm polegał i dlaczego podczas jazdy z draftingiem zawodnicy nie mieli szans na rozmowy. Kto i czego szukał w lumpeksach, a także dlaczego wtedy polskiemu triathlonowi było bliżej do europejskiej i światowej czołówki. Opowiada o imprezie gdzie już na początku roweru zawodnicy modlili się, aby przetrwać i o dzisiejszej biedzie wśród zawodników. 

To była bardzo ciekawa rozmowa. 

Zapraszam Marcin Dybuk, TriathlonLife.pl 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X