Marcin Stanglewicz tuż za podium w Ghanie

W miniony weekend zawodnicy rywalizowali w Pucharze Afryki. Dla Marcina Stanglewicza, to było przetarcie przed Pucharem Świata w Meksyku, który już w najbliższy weekend.

Na starcie w Ghanie stanął Marcin Stanglewicz, który w maju rywalizował w Argentynie. Wówczas zajął 11 miejsce. W Afryce chciał uzyskać lepszy wynik.

Zawody były rozgrywane na dystansie sprinterskim. Triathloniści mieli do pokonania 750 m pływania / 20 km jazdy na rowerze / 5 km biegu.

Otarł się o podium

Najszybszym zawodnikiem okazał się Vitalii Vorontsov. Ukrainiec pokonał trasę z czasem 50:30. Wyprzedził Benjamina Zorgnottiego (50:30). Podium uzupełnił Federico Scarabino. Urugwajczyk zameldował się na mecie, z wynikiem 52:07.

Marcin Stanglewicz do trzeciego zawodnika stracił 1:35.

Liczby Stanglewicza

pływanie: 7:17 / T1: brak wyniku / rower: 29:12 / T2: brak wyniku / bieg: 17:13 / finisz: 53:42

Rywalizacja kobiet

Najlepszą zawodniczką okazała się Chisato Nakajima. Japonka pokonała trasę z wynikiem 58:11. Wyprzedziła Antoanelę Manac (1:01:50) oraz Julie Staub (1:06:23).

Dla Marcina Stanglewicza to było przetarcie przed najbliższym weekendem, kiedy stanie na starcie Pucharu Świata Huatulco. W Meksyku powalczą też Michał Oliwa, Roksana Słupek oraz Paulina Klimas.