Polki startowały w Bahrajnie

W ostatni weekend zawodnicy i zawodniczki elity startowali w ramach Pucharu Azji. Na starcie nie zabrakło reprezentantek Polski.

Do Bahrajnu udały się m.in.: Marta Łagownik oraz Zuzanna Sudak. Obie triathlonistki tydzień wcześniej startowały w ramach Pucharu Afryki. Pierwsza z nich zajęła 13 miejsce, zaś jedna z sióstr Sudak skończyła wyścig jedenasta.

Zwycięstwo Szwajcarki

Najszybsza okazała się Alissa Konig. Reprezentantka Szwajcarii wbiegła na metę, z czasem 1:00:45. Wyprzedziła Ivanę Kuriackovą o 11 sekund. Na trzecim miejscu skończyła zmagania Yuka Sato (1:01:11).

Wyścig Sudak

Zuzia Sudak wbiegła na metę, z wynikiem 1:03:33. To dało Polce 12 miejsce.

Dziś kończę na 12 miejscu. Płace cenę za gapiostwo na pływaniu. Taki jest sport, nie będę was zanudzać pisaniem o wnioskach i podnoszeniu głowy do góry, bo to już znamy na pamięć. Teraz u mnie na świeczniku jest jedno‚ wrócić do treningu i robić to jak należy’. Przede mną obfity w plany tydzień, dużo logistyki i mało czasu, tak jak triathlonista lubi najbardziej – pisała Zuzanna Sudak w mediach społecznościowych, po zawodach.

Start Łagownik

Marta Łagownik pokonała trasę, z czasem 1:07:07. Z tym wynikiem ukończyła zawody na 20 pozycji.

Pływanie – 12:08