Wiadomości

Marcin Ławicki i Kolesova wygrywają w Elemental Tri Series Olsztyn

W Olsztynie do rywalizacji przystąpili też zawodnicy w ramach ETS. Na starcie pojawiło się kilka mocnych zawodników.

Patrząc na listę startową, można było typować, że głównym faworytem wśród mężczyzn jest Marcin Ławicki, który ostatnio zajął czwarte miejsce w silnie obsadzonych zawodach w Żyrardowie na dystansie 1/4IM. Wśród kobiet do głównych faworytek zaliczana była Maja Bużycka.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans supesprinterski 400 m pływania / 10 km jazdy na rowerze / 2,5 km biegu.

Dobre pływanie Brzóski

Pierwszy z wody wyszedł Jakub Brzóska, z czasem 5:51. Choć tuż za nim znajdowali się Bartosz Majorczyk, czy Michał Grzecza. Marcin Ławicki pokonał etap pływacki na szóstym miejscu (5:56).

Dalsza rywalizacja

Na etapie kolarskim wyodrębniło się dwójka zawodników: Marcin Ławicki, Bartosz Majorczyk, którzy odjechali pozostałym rywalom na ponad minutę. Z T2 pierwszy wyszedł Majorczyk, ale szybko dogonił go Ławicki i już nie dał sobie odebrać zwycięstwa na biegu.

Tym samym wbiegł na metę, z czasem 31:45. Marcin Ławicki podzielił się pierwszymi wrażeniami ze startu, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Chciałem aktywnie spędzić weekend. Przybyłem tutaj, aby pokibicować mojemu podopiecznemu i zobaczyć mistrzostwa Europy. Chciałem zobaczyć, jak to wygląda, jak zawodnicy TOP list europejskich się ścigają. Z ciekawością tutaj przybyłem. Przy okazji znalazłem sobie start, zajęcie, aby nie przesiedzieć weekendu na marne. Przewentylowałem płuco na bardzo krótkim dystansie. Rzeczywiście przypomniałem sobie te czasy juniorskie, kiedy 20 lat temu zaczynałem od takich dystansów – mówił Marcin Ławicki, w rozmowie z TriathlonLife.pl. Cały wywiad wkrótce na stronie.

Na drugim miejscu zmagania zakończył Bartosz Majorczyk, pokonując trasę z wynikiem 32:15. Podium uzupełnił Jakub Brzóska (32:48).

TOP5 mężczyzn

  1. Marcin Ławicki – 31:45
  2. Bartosz Majorczyk – 32:15
  3. Jakub Brzóska – 32:48
  4. Bartosz Poremski – 33:42
  5. Leon Ziniewicz – 34:58

Walka kobiet

W wyścigu Pań najszybszą okazała się reprezentantka Kanady, Nataliia Kolesova. Zameldowała się na mecie, z wynikiem 33:56. Wyprzedziła Maję Bużycką o 1:37. Podium uzupełniła Alicja Chrzanowska, pokonując trasę z czasem 38:51.

TOP5 kobiet

  1. Nataliia Kolesova (CAN) – 33:56
  2. Maja Bużycka – 35:33
  3. Alicja Chrzanowska – 38:51
  4. Kinga Lorek – 40:19
  5. Izabela Wujkowska – 40:27

Przemek Schenk, Marcin Dybuk
foto: Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X