Puchar Azji. Startował Hadas

Na Filipinach zawodnicy rywalizowali w ramach Pucharu Azji. Na starcie zameldował się m.in.: Krzysztof Hadas.

Reprezentant Polski, który na co dzień mieszka i trenuje w Tajlandii, startował w tym sezonie już w Nepalu. Wówczas uplasował się na szóstym miejscu, pokonując trasę z czasem 57:38.

Tym razem przetestował formę na Filipinach, w ramach Pucharu Azji.

Wygrana Japończyka

Najszybszym zawodnikiem okazał się Ren Sato. Reprezentant Japonii pokonał trasę z wynikiem 1:43:11. Wyprzedził rodaka Ryoyę Tamazakiego o 26 sekund. Podium uzupełnił triathlonista z Australii – Oscar Dart (1:43:48).

Hadas w połowie stawki

Krzysztof Hadas zameldował się na mecie z wynikiem 1:49:18. Ten czas pozwolił reprezentantowi Polski ukończyć zawody na 20 miejscu. A tak wyglądał start Hadas w szczegółowych liczbach:

Pływanie – 20:28

T1 – 00:21

Rower – 57:05

T2 – 00:45

Bieg – 30:39

Finisz – 1:49:18

Najprawdopodobniej Krzysztof Hadas kolejny raz wystartuje już 14 maja. Widnieje na liście startowej Pucharu Ameryki w Dominikanie.

Rywalizacja kobiet

Najlepszą zawodniczką okazała się Yuta Sato. Japonka pokonała trasę z czasem 1:58:49. Podium uzupełniły Yan yin hilda Choi (2:00:37) oraz Margareta Bicanova (2:01:02).

Na Filipinach nie wystartowała żadna z Polek.