Maja Wąsik wicemistrzynią świata w duathlonie!

W Hiszpanii juniorzy oraz juniorki przystąpili do rywalizacji w ramach mistrzostw świata. Na starcie zameldowało się troje reprezentantów Polski.

W sobotę startowali zawodnicy w elicie, u-23 oraz AG na sprincie. Drugiego dnia zmagań do walki przystąpili juniorzy oraz AG na dystansie standard. Na starcie pojawili się m.in.: Maja Wąsik, Tymon Horsten, czy Kuba Gajda.

Srebrna Wąsik

Najszybszą juniorką okazała się Słowenka Monika Bartol. Pokonała trasę z wynikiem 58:33. Wyprzedziła Maję Wąsik o 50 sekund.

– To było dla mnie mega emocjonujące móc rywalizować w zawodach tej rangi. Bardzo się cieszę, że szczególnie na początku mnie to nie przytłoczyło, tylko od pierwszych metrów realizowałam założenia wyznaczone przez trenera. W trakcie rywalizacji czułam, że było dużo “czarowania” ze strony rywalek, ale byłam czujna. Finał tego jest wspaniały.  Jestem wicemistrzynią świata w duathlonie – dzieliła się pierwszymi spostrzeżeniami po zawodach Maja Wąsik z TriathlonLife.pl.

Podium uzupełniła Eleonora Demarchi. Reprezentantka Włoch zameldowała się na mecie z wynikiem 59:59.

Rywalizacja juniorów

Pierwszy na mecie zjawił się Ben Cumberland. Brytyjczyk pokonał trasę z czasem 50:23. Tym samym pokonał dwóch Belgów: Wouta Ghielensa (50:35) oraz Simona Martina (50:42).

Kubie Gajdzie pokonanie trasy zajęło 53:28. Ten czas pozwolił Polakowi zajęcie 16 miejsca.

Bieg – 16:04
T1 – 00:17
Rower – 25:43
T2 – 00:14
Bieg – 11:09
Finisz – 53:28

Tymon Horsten zameldował się na mecie po 53:58. To uplasowało młodego zawodnika na 21 pozycji.

Bieg – 17:16
T1 – 00:20
T2 – 00:14
Finisz – 53:58

Dobre starty AG

Oprócz juniorów walczyli też zawodnicy w kategoriach wiekowych. Na starcie zameldowali się Mateusz Gajewski oraz Tomasz Brett. Pierwszy z nich zajął drugie miejsce w M20-24. Pokonanie trasy zajęło mu 2:02:23.

Tomasz Brett zameldował się na mecie z wynikiem 2:17:17. To go uplasowało na siódmej pozycji w M55-59.