Wiadomości

Magda Sudak zmienia trenera. Koniec wieloletniej współpracy

Okres między sezonowy u wielu zawodników oznacza zmiany. Przykładem jest Magda Sudak, która oficjalnie ogłosiła, że do nowego sezonu przygotuje się pod okiem nowego trenera.

W tym sezonie Magda Sudak zanotowała kilka dobrych wyników, szczególnie trzecie miejsce podczas wrześniowych Akademickich Mistrzostwach Świata w Brazylii. Do tego zawodniczka dołożyła m.in.: srebrny medal w mistrzostwach Polski na supersprincie. Wówczas ustąpiła jedynie siostrze, Zuzi.

Jednak przed sezonem 2023 nastąpiły u Magdy Sudak poważne zmiany.

Zmiana trenera po kilkuletniej współpracy

Dotychczas wraz z siostrą trenowała pod okiem Cezarego Figurskiego i reprezentowała klub UKS G-8 Bielany – Triathlon. Po kilku latach współpracy Magda Sudak zmienia trenera i do nowego sezonu przygotuje się pod okiem Mateusza Kaźmierczaka. Choć to nie jedyna zmiana w życiu młodej zawodniczki przed nadchodzącym sezonem.

Ten rok będzie dla mnie rokiem wielu zmian. Jedną największą jest zmiana trenera i klubu. Od 7 lat współpracowałam z trenerem Czarek Figurski, a od 9 reprezentowałam klub UKS G-8 Bielany-Triathlon. Te lata były cudowne. Miałam bardzo dużo sukcesów sportowych, poznałam wiele wspierających i zabawnych ludzi. Z tego miejsca chciałabym bardzo podziękować trenerowi. Moje sukcesy zawdzięczam naszej współpracy, która często była wybuchowa, szczególnie jak byłam nastolatką. Sama moja obecność w triathlonie jest dzięki trenerowi. Przez cały ten czas wspierał mnie klub UKS G-8 Bielany, to była przyjemność go reprezentować. Bardzo Wam wszystkim dziękuję. Postanowiłam w tym roku, że to dobry moment na zmianę treningu i otoczenia. Czułam, że moja głowa tego potrzebuje. Stwierdziłam, że najlepszym wyborem dla mnie będzie zmiana na trenera Mateusza Kaźmierczaka i dołączenie do teamu Kaziki. Cieszę się z tej współpracy  i nie mogę się doczekać kolejnych miesięcy. Znalazłam nową motywację, a to bardzo ważne szczególnie w nadchodzącej zimie. Czeka mnie zmiana klubu, ale o tym, gdy będę miała wszystko dopięte na ostatni guzik. Kolejną zmianą był powrót na studia, a przede mną jeszcze wyprowadzka z domu. Nie wiem, co cięższe. Brak mamy i taty na co dzień czy zaliczanie kolokwiów. Trzymajcie kciuki – poinformowała Magda Sudak, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jak dodaje Magda, wszelkie te zmiany nie dotyczą siostry. Zuzia dalej będzie reprezentować dotychczasowy klub we współpracy z Cezarym Figurskim.

Przemek Schenk
foto: Tri_sisters FB, materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X