Garmin Iron Triathlon. Dominacja Wąsowskiego na 1/2IM w Stężycy

Jednym z akcentów zawodów Garmin Iron Triathlon Stężyca był wyścig na połówce.

W roli faworyta tego wyścigu można było wytypować Rafała Wąsowskiego, który kilka dni temu zajął drugie miejsce na olimpijce w Challenge Gdańsk.

Oceniam ten start na piątkę. Trudno mi się przyczepić do czegokolwiek. Mieliśmy trudne pływanie z wysoką falą. Na rowerze próbowałem jechać w pobliżu Krzyśka, co się udało. Na biegu on był szybszy. Pobiegłem tyle, ile fabryka miała. Starczyło na drugie miejsce. W tym sezonie podchodzę tak samo do wszystkich wyścigów. Zawody są po to, aby się ścigać – mówił Rafał Wąsowski po zawodach w Gdańsku, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Wygrana Wąsowskiego

Rafał Wąsowski pokonał trasę w 4:17:15 i wyprzedził Arkadiusza Bugajskiego o 18:15. Trzeci Hubert Klimacki stracił do zwycięzcy 22:18.