Wiadomości

Łukasz Kalaszczyński chce wystartować w IRONMAN Brasil

To właśnie w Brazylii powalczy o realizację marzenia, jakim jest uzyskanie kwalifikacji na Hawaje. Łukasz Kalaszczyński zdaje sobie sprawę, że lekko nie będzie. Nie tylko ze względu na zmagania sportowe, ale także, nazwijmy to logistyczne. Pewny jest za to start już 29 marca 2020 w Challenge Salou.  

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy w sezonie start Łukasza Kalaszczyńskiego, który będzie rywalizował między innymi z Patrickiem Lange z Niemiec czy Alberto Moreno z Hiszpanii. Na liście startowej Challenge Salou na dystansie średnim jeszcze kilka mocnych nazwisk.

– Już się nie mogę doczekać tego startu – powiedział TriathlonLife.pl Łukasz Kalaszczyński. – Czuję jak forma po obozie z Portugalii rośnie i zaczynam odczuwać głód startów.

Łukasz Kalaszczyński pod okiem nowego trenera Tomka Kowalskiego, wspólnie z Jackami Krawczykiem i Tyczyńskim oraz Marcinem Koniecznym spędził trzy tygodnie w Monte Gordo, gdzie ciężko trenował i podpatrywał kolegów.

– Nie miałem do tej pory okazji trenować z Marcinem Koniecznym i muszę przyznać, że zaimponował mi gość podejściem do treningu. Zresztą nie tylko do niego – powiedział popularny Kalach. – Natomiast w wodzie podpatrywałem obu Jacków i starałem się, to co zobaczyłem przełożyć na swoje pływanie, na którym mam ciągle największe rezerwy.

Czytaj także: Dlaczego Kowalski trenuje zawodników startujących w Kona

Zarówno obóz w Portugalii, jak i start w Hiszpanii 29 marca 2020 jest elementem przygotowań do najważniejszego startu w pierwszej części sezonu Łukasza Kalaszczyńskiego. Pod koniec maja, dokładnie 31 triathlonista planuje wystartować w Brazylii, w Ironmanie, gdzie powalczy o realizację marzenia, jakim jest wyjazd na Hawaje.

– Mam nadzieję, że się wszystko uda poskładać i wystartuję w tych zawodach – dodaje zawodnik. – Na ten moment brakuje kasy, ale cały czas staramy się temu zaradzić. Oby się udało.

Co jeszcze słuchać u Łukasza Kalaszczyńskiego? Zapraszamy już we WTOREK do lektury rozmowy z popularnym triathlonistą. Dowiecie się jak przebiegał obóz w Portugalii, jak pracuje się z Tomaszem Kowalskim, dlaczego zmienił trenera, jakie ma plany na sezon 2020 i wiele innych ciekawych rzeczy…

Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X