Wiadomości

Lucy Charles wróciła do biegania

Ten rok nie jest szczęśliwy dla brytyjskiej triathlonistki, która od kwietnia boryka się z ciężką kontuzją. Teraz Lucy Charles zrobiła kolejny krok do powrotu, do triathlonu.

Na początku kwietnia Lucy Charles poinformowała, że doznała poważnej kontuzji i cierpi na przeciążeniowe złamanie biodra.

Sport bywa okrutny. Niestety, badanie rezonansem magnetycznym potwierdziło, że mam złamanie przeciążeniowe lewego biodra. Będę potrzebowała trochę czasu na wyzdrowienie – wyjaśniała Lucy Charles – Barclay.

Duży krok do powrotu

Przez te problemy zdrowotne kalendarz startowy zawodniczki całkowicie się rozpadł. Nie wzięła udziału w mistrzostwach świata Ironman St. George, a także w projekcie Pho3nix Sub8. Teraz triathlonistka przyznała, że poczyniła duży krok do powrotu. Wróciła do treningów biegowych.

To dzień, na który wszyscy czekaliśmy. W końcu wróciłam do biegania. Mam największy uśmiech na twarzy i wreszcie mogę powiedzieć, że znowu jestem triathlonistką – mówiła Lucy Charles. Cały film, w którym opowiada o powrocie do treningów PONIŻEJ.

Pracowała w zoo i debiut w tri na pełnym

Brytyjka zaczęła przygodę ze sportem od pływania. Już w wieku ośmiu lat trafiła do klubu. Rok później wygrała pierwsze zawody, mistrzostwa hrabstwa. Do dzisiaj posiada piąty wynik all-time na 1500m w UK – 16:15 min. W wieku 19 lat nie udało jej się zakwalifikować na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, w pływaniu na wodach otwartych. Pomimo tego, że Lucy miała najlepszy wynik sezonu w UK, brytyjski związek pływacki zdecydował o wysłaniu na igrzyska słabszej, ale bardziej doświadczonej zawodniczki. Ten moment spowodował, że zdecydowała się zakończyć przygodę z pływaniem.

Rozpoczęła pracę w zoo, w dziale marketingu. Po kilku miesiącach zmieniła zawód. Rozpoczęła biznes z ówczesnym chłopakiem, a dzisiaj już mężem. Założyli klub fitness, w którym oboje pracowali jako trenerzy personalni.

W 2014 roku zapisała się na zawody triathlonowe od razu na dystansie Ironman (IM Bolton), które ukończyła w 12:16:16, zajmując drugie miejsce w AG (18-24). W kolejnym sezonie na zawodach w St. Neots w Wielkiej Brytanii (zawody były jednocześnie mistrzostwami kraju), zajęła 2 miejsce na dystansie sprinterskim, (750m, 20km, 5km) z wynikiem 1:12:37 uzyskując kolejno 10:09, 43:00, 17:35. Wszyscy zaczęli zdawać sobie sprawę, że pojawiła się kolejna wielka zawodniczka.

Dwa miesiąc później zdobyła slota na Mistrzostwa Świata na Hawajach w kategorii wiekowej 18-24 wygrywając IM Bolton w czasie 10:58:44 (50:45, 6:23:10, 3:36:34). Jednocześnie na pływaniu pokonała wszystkie zawodniczki PRO! W sierpniu została Mistrzynią Świata w kategorii wiekowej, w trakcie Ironman 70.3. w Kaprun w Austrii. Nie startowała wtedy jeszcze jako zawodniczka PRO. W 2016 roku Lucy zdecydowała się przejść na zawodowstwo. Co ciekawe, jej pierwsza aplikacja o licencję PRO została przez brytyjski związek triathlonowy odrzucona. Po odwołaniu uzyskała licencję tylko czasowo.

Kolejne lata były udane dla Brytyjki. Wystarczy wspomnieć o drugim miejscu w PRO podczas MŚ Ironman (2017, 2018, 2019), ME Ironman (2017), czy MŚ Ironman 70.3 (2018, 2021). Do tego wygrywała takie zawody jak: Challenge Roth (2019), czy mistrzostwa Afryki na Ironman (2019).

Przemek Schenk
foto: Team Charles-Barclay Youtube

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X