Wiadomości

Lublin dołącza do cyklu LOTTO Triathlon Energy 2022

Zawody odbędą się 17 lipca 2022 i będą drugim w kolejności przystankiem cyklu w sezonie 2022.

Zawody w Lublinie oferują zawodnikom do wyboru pełen asortyment dystansów. Począwszy od dystansu dla zaawansowanych zawodników, czyli 1/2 IM (1,9 km pływania – 90 km jazdy rowerem – 21,1 km biegu) przez dystans dla każdego, czyli 1/4 IM (950 m pływania – 45 km jazdy rowerem – 10,5 km biegu) do dystansu dla początkujących i debiutantów, czyli 1/8 IM (475 m pływania – 22,5 km jazdy rowerem – 5,25 km biegu). 

Piękne tereny dla zawodów

Etap pływacki lubelskich zawodów zostanie rozegrany w Zalewie Zemborzyckim, strefa zmian będzie ulokowana bardzo blisko wyjścia z wody. Trasa kolarska po dobrej jakości asfalcie poprowadzona zostanie w kierunku Bychawy, a etap biegowy rozegrany zostanie na ścieżkach pieszo – rowerowych wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego. 

– Od dłuższego czasu pracowaliśmy nad organizacją wydarzenia triathlonowego w Lublinie, tym bardziej cieszę się, że wszystko udało się ustalić i możemy zaprosić zawodników na bardzo atrakcyjnie zapowiadające się zawody w Lublinie – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów. 

Start zapisów w pierwszy dzień wiosny

Przez pierwszy tydzień rejestracji do 27 marca 2022 roku zawodnicy mają do dyspozycji najniższe ceny pakietów startowych rozpoczynające się od 149 złotych dla dystansu 1/8 IM, poprzez 199 pln dla 1/4 IM i 249 pln dla 1/2 IM. Zgłoszenia na zawody w Lublinie wystartują w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca o godzinie 17:00. 

Dodatkowo podczas zawodów w Lublinie jako zawody towarzyszące zorganizowane zostaną biegi dla dzieci na dystansach 200, 500 i 1000 metrów. Wszystko wydarzy się na ścieżkach wokół Zalewu Zemborzyckiego. Zgłoszenia na zawody dla dzieci wystartują w Dzień Dziecka o godzinie 12.

Zapisy TUTAJ

Partnerem strategicznym imprezy został Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, a Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Pan Jarosław Stawiarki – Marszałek Województwa Lubelskiego.

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X