Wiadomości

LOTTO Triathlon Energy. Spaleniak niepokonany w Starogardzie Gd.

– LOTTO Triathlon Energy w Starogardzie Gdańskim i Skarszewach są dla nas wyjątkowe ze względu na organizację stref zmian w dwóch różnych miejscach – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów LOTTO Triathlon Energy. –  Tak jak dla zawodników będzie to spore wyzwanie, tak dla nas jako organizatorów, aby sprostać całej operacji logistycznej. Mamy dobre doświadczenia z poprzednich edycji, dlatego jestem spokojny, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Zawody triathlonowe w Starogardzie Gdańskim i Skarszewach są specyficzne właśnie ze względu na lokalizację dwóch stref zmian. Uczestnicy najpierw odbiorą pakiet startowy, a następnie muszą zawieźć rower do strefy zmian T1. Organizatorzy zapewniają w dniu imprezy zawodnikom bezpłatny transport z centrum Starogardu Gdańskiego do strefy zmian T1.

 

Skarszewy po raz pierwszy

Po dwóch latach pobytu w Borzechowie, tym razem etap pływacki odbędzie się w jeziorze Borówno w Skarszewach.

– Trzymam mocno kciuki za uczestników imprezy LOTTO Triathlon Energy Skarszewy – Starogard Gdański w dniu 9 czerwca 2019 roku. Do kibicowania włączą się na pewno także mieszkańcy gminy Skarszewy. Emocji nie zabraknie, tak jak nie zabraknie naszego wsparcia i przyjaznego nastawienia na wszelkie tego typu inicjatywy, promujące sport, zdrowy tryb życia i aktywne spędzanie czasu. Wszystkim uczestnikom imprezy życzę jak najlepszych wyników oraz wielu, niezapomnianych wrażeń na gościnnej, skarszewskiej ziemi – mówi Jacek Pauli, Burmistrz Skarszew.

Dla zawodników nie będzie to najłatwiejszy wyścig. Uczestnicy w strefie zmian będą musieli być wyjątkowo mocno skoncentrowani, aby odpowiednio zapakować sprzęt do specjalnych worków depozytowych, tak aby organizator mógł je przewieźć do strefy zmian T2.

 

Dwa dystanse już czekają – kto będzie najlepszy?

W trakcie LOTTO Triathlon Energy w Starogardzie Gdańskim i Skarszewach zawodnicy zmierzą się na dwóch dystansach. 9 czerwca o godz. 11:00 wystartują uczestnicy na dystansie 1/4. Godzinę później do wody wejdą uczestnicy dystansu 1/8. W 2016, 2017 i 2018 roku najszybszy na dystansie 1/4 IM okazał się Tomasz Spaleniak. Jak będzie tym razem?

LOTTO Triathlon Energy rozpoczniemy w Skarszewach, a konkretnie nad jeziorem Borówno Wielkie. Po wyjściu z akwenu wodnego zawodnicy rowerem udadzą się w stronę Starogardu Gdańskiego, gdzie czekać na nich będzie strefa zmian T2 i triathlonowe miasteczko organizatora.

 

Miasto „Kazika” Deyny i Andrzeja Grubby

– Cieszy nas to, że możemy w Starogardzie Gdańskim gościć sportowców z całego kraju i przeżywać te emocje. Jak wielokrotnie już mówiłem – Starogard sportem stoi. To miasto wielkich sportowców. Tu urodził się Kazimierz Deyna – legenda polskiego futbolu. Tu rozpoczął swoja karierę sportową wybitny tenisista Andrzej Grubba. To właśnie ze Starogardu pochodzi Oktawia Nowacka – pięcioboistka, która w Rio de Janeiro. wywalczyła brązowy medal olimpijski – mówi Janusz Stankowiak, Prezydent Starogardu Gdańskiego.

Warto podkreślić, że biuro zawodów będzie mieścić się w hali miejskiej imienia wybitnego polskiego tenisisty stołowego. Natomiast meta i miasteczko LOTTO Triathlon Energy Skarszewy – Starogard Gdański zostanie umiejscowione na koronie stadionie OSiR im. Kazimierza Deyny.

 

 

 Plan pozostałych imprez LOTTO Triathlon Energy:

30 czerwca – LOTTO Triathlon Energy Lidzbark Welski

21 lipca – LOTTO Triathlon Energy  Bełchatów

4 sierpnia – LOTTO Triathlon Energy Chełmża 

25 sierpnia – LOTTO Triathlon Energy Mrągowo

 

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ! – zgłoszenia – www.TimeRecords.pl

 

Materiał prasowy

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X