Wiadomości

Lotto Triathlon Energy Skarszewy – Starogard. Wygrana Spaleniaka i Lenz na 1/4IM

Następnym przystankiem tegorocznego cyklu Lotto Triathlon Energy była walka w Starogardzie-Skarszewach. Na ćwiartce wygrali faworyci zgodnie z przewidywaniami.

Na starcie zawodów stanęły m.in.: Magda Lenz, Kasia Kaczkowska, a wśród mężczyzn m.in.: Rafał Wąsowski, czy Tomek Spaleniak, który ostatni start w Poznaniu nie może zaliczyć do udanych, bo musiał zejść z trasy z powodów zdrowotnych.

W trakcie wyścigu zacząłem stopniowo słabnąć. Przy tym pojawił się ból gardła i płuc, lekkie dreszcze. Organizm w ten sposób skapitulował. Walczyłem z nim do 11 kilometra biegu, kiedy to całkowicie opadłem z sił. Nadal jestem osłabiony. Teraz objawy infekcji są silniejsze. Jednak stan jest stabilny  – mówił Tomasz Spaleniak, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Dobry wyścig Biskupskiego

Pierwszy z wody wyszedł Mariusz Biskupski (13:56). Na tym etapie rywalizacji miał nieco ponad minutę przewagi nad Stanisławem Drzastwą, Rafałem Wąsowskim, czy Tomaszem Spaleniakiem.

Udało się Biskupskiemu utrzymać prowadzenie po wyjściu z T1, ale już na początkowych kilometrach trasy kolarskiej na czoło stawki wysunęli się Tomasz Spaleniak oraz Rafał Wąsowski, choć pierwszy z nich odjechał rywalowi na 1:30.

Utrzymanie przewagi Spaleniaka

Trener Endure Team na biegu powiększał jedynie przewagę i jako jedyny zawodnik złamał 2h, przekraczając metę, z czasem 1:58:57.

Dzisiejszy start był dla mnie poświęcony budowaniu formy. Starałem się o możliwie solidną pracę na trasie i nie było odpuszczania. Wyszło przyzwoicie, chociaż liczby tego zbytnio nie pokazują, ale nie o to chodziło. Liczę, że na pełnym wypoczynku ta praca się zwróci. Poza tym, jestem bardzo mile zaskoczony zmianami imprezy na duży plus – mówił po zawodach Tomasz Spaleniak, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Na drugim miejscu zmagania zakończył Rafał Wąsowski (2:02:28). Podium uzupełnił Marek Grodzki. Zawodnik CTS wbiegł na metę, z wynikiem 2:06:47.

TOP5 mężczyzn 1/4IM

  1. Tomasz Spaleniak – 1:58:57
  2. Rafał Wąsowski – 2:02:28
  3. Marek Grodzki – 2:06:47
  4. Przemysław Ruliński – 2:12:49
  5. Łukasz Kałdowski – 2:13:17

Rywalizacja kobiet

Zgodnie z oczekiwaniami na ćwiartce w wyścigu kobiet najszybsza była Magda Lenz. Pokonała trasę, z czasem 2:11:03. Wyprzedziła Katarzynę Rumińską o 5:39. Podium uzupełniła Katarzyna Kaczkowska (2:24:25).

TOP5 kobiet 1/4IM

  1. Magdalena Lenz – 2:11:03
  2. Katarzyna Rumińska – 2:16:42
  3. Katarzyna Kaczkowska – 2:24:25
  4. Joanna Szablińska – 2:26:50
  5. Magdalena Musiał – 2:35:52

Przebieg trasy  

Przemek Schenk
foto: materiały organizatora, materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X