Wiadomości

LOTTO Triathlon Energy: Pojedynek dziennikarzy dla Kornelii

Jacek Kurowski, jeden czołowych dziennikarzy redakcji sportowej TVP, wyzwał na pojedynek Tomasza Galińskiego z Radia Gdańsk, który jest także spikerem podczas wielu imprez triathlonowych w Polsce m.in. LOTTO Triathlon Energy. Panowie wystartują na dystansie 1/8 IM. Kto na mecie pojawi się drugi, wpłaci 100 zł na rehabilitację Kornelki, która w Lidzbark LOTTO Triathlon Energy wystartuje z mamą Ewą.

 

Obstawiasz? Wygrywasz!

Jacek Kurowski i Tomasz Galiński będą rywalizować na trasie, a wszystkich kibiców zachęcamy do charytatywnego obstawienia, kto pojawi się na mecie jako pierwszy i wzięcia udziału w konkursie z wyjątkowymi nagrodami.

 

Co trzeba zrobić?

Wpłać dowolną kwotę – od 10 zł w górę – na konto Kornelki – i wejdziesz do grona osób, spośród których zostanie wylosowany zwycięzca.

– Obstawiasz, że wygra Jacek Kurowski? Możesz wygrać zaproszenie do studia TVP na wieczór z Ligą Mistrzów UEFA!

– Obstawiasz, że wygra Tomek Galiński? Możesz wygrać zaproszenie na listopadowy mecz reprezentacji Polski na Stadionie Narodowym!

Swojego faworyta wpisz w komentarzu na FB TriathlonLife.pl

 

Kim jest Kornelka?

Ma niecałe 4-latka i ma najpiękniejszy uśmiech na świecie. Kornelia jest dzieckiem niepełnosprawnym, ale, co ciekawe, uwielbia sporty ekstremalne. Pierwszy zjazd na nartach w specjalistycznym sprzęcie zaliczyła mając 2,5 roku! Na swoim koncie ma również zjazd w parku linowym, śmiejąc się na głos! Teraz czeka ją kolejne wyzwanie – triathlon! Fundacja NEGU chce pokazać, że z dzieckiem niepełnosprawnym można normalnie żyć.

– Kiedy Kornelka urodziła się byliśmy bardzo szczęśliwi. Wyobrażaliśmy sobie jak będą bawić się ze starszym bratem Aleksandrem. Czekaliśmy na ich kłótnie, zabawy, jak będziemy ich uczyć jeździć na nartach. Ciężkie napady padaczkowe zaczęły się praktycznie od pierwszej dobry po przyjściu Kornelki na świat. Z czasem ich liczba tylko wzrastała. Po kilkumiesięcznym pobycie w szpitalu, agresywnej terapii sterydowej, udało się ustabilizować jej stan. Rokowania były jednak straszne: Kornelka miała być dzieckiem przykutym do łóżka – mówi Ewa Kawulok-Matkowska, mama dzielnej Kornelii.

 

Rodzice są przekonani, że obecnie dla Kornelki idealna będzie delfinoterapia. NIestety, jest bardzo kosztowna. Delfinoterapia polega na bezpośrednich sesjach ćwiczeń przy udziale delfinów. Emitują one wiązki ultradźwięków, które działają terapeutycznie i wpływają na regenerację komórek. Dla Kornelki wydaje się najlepsza metoda, tym bardziej, że przez Fundację NEGO nazywana jest małą rybką.

 

Kornelia wraz z mamą wystartuje na dystansie 1/8 IronMan! Ewa Kawulok-Matkowska popłynie na dystansie 475 metrów ciągnąc za sobą ponton, w którym będzie płynąć jej dzielna córka. Następnie w strefie zmian Kornelia wsiądzie do specjalnej przyczepki zamontowanej do roweru szosowego, którym dalej będzie jej mama. Wówczas przed nimi 22,5 km trasy rowerowej. W drugiej strefie zmian przyczepka zostanie zastąpiona wózkiem. Ostatnie 5 km biegu Kornelia pokona z mamą, która będzie pchać wózek za całej długości!

 

 

Wpłaty można zrobić na konto:

Fundacja Never Ever Give Up

Nr: 49 1140 2004 0000 3102 7591 6417

Tytułem: Darowizna – Kornelia Matkowska

A swoje typy proszę wpisywać w komentarzu na FB TriathlonLife.pl

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X