Wiadomości

LOTTO Triathlon Energy. Mocna obsada w Chełmży

Chełmża po raz drugi będzie gościć cykl imprez LOTTO Triathlon Energy. Start zawodów zlokalizowany jest nad jeziorem Chełmżyńskim, w którym kilkuset uczestników rozpocznie etap pływacki. Warto podkreślić, że głębokość jeziora wynosi nawet 27 metrów. Od wielu lat w tym miejscu rozgrywane są zawody motorowodne.
 

W tym roku do Chełmży zjedzie bardzo silna grupa polskich triathlonistów. Paweł Miziarski, który wygrał Bełchatów LOTTO Triathlon Energy na dystansie 1/2 IronMan, tym razem podejmie wyzwanie i spróbuje pokonać Macieja Chmurę, mistrza Polski na pełnym dystansie IronMan z 2018 roku. Rywalizacja zapowiada się wyśmienicie, tym bardziej, że Chmura w Chełmży zamelduje się ze swoją drużyną GVT BMC Triathlon Team.
 

Test przed drugą częścią sezonu

– Kończymy właśnie zgrupowanie na którym budowaliśmy formę na drugą cześć sezonu mówi Zbigniew Gucwa, trener drużyny. –  Wyścig w Chełmży będzie dla nas pierwszym startem w „nowym rozdaniu”. To dobra okazja, żeby sprawdzić formę i wskoczyć na najwyższe obroty. Pierwszy raz pojawimy się na LOTTO Triathlon Energy jako drużyna. Wcześniej startował Maciej Chmura, a w tym roku Michał Nawracaj. Słyszeliśmy wiele pozytywów na temat organizacji i trasy, dlatego wszyscy zawodnicy zgłosili chęć startu w tej imprezie. Nie możemy się już doczekać i jestem przekonany, że nasi zawodnicy będą chcieli powalczyć o jak najwyższe lokaty.

 

– Mam określony plan i taktykę na te zawody. Zawsze staram skupić się na swoich działaniach i unikać błędów, bo dzięki temu mogę liczyć na dobry rezultat. Osobiście nie znam Pawła, ale widziałem, że wygrał ostatnio zawody w Bełchatowie. Z tego co wiem, to będzie jeszcze kilku mocnych zawodników na starcie więc zapowiada się ciekawa rywalizacja – twierdzi Maciej Chmura. – Nie ukrywam, że start w Chełmży będzie dla mnie sporym znakiem zapytania. Jestem świeżo po ciężkim zgrupowaniu z moją drużyną GVT BMC Triathlon Team i wystartuję z minimalnego odpuszczenia na jeden dzień przed startem. Wiem, że pojęcie "start treningowy" jest w social media nadmiernie używane, ale w tym okresie naprawdę jestem skupiony na cyklu treningowym pod dystanse długie. Wyścig w Chełmży potraktuję bardzo ambitnie i nawet w przypadku słabej dyspozycji dam z siebie 110%. Dla mnie to będzie świetny test i sprawdzian, który pokaże w którym miejscu znajduje się z moją formą przed Mistrzostwami Polski na dystansie długim i Ironman Barcelona – dodaje.

 

Kto oprócz Chmury z GVT BMC Team pojawi się w Chełmży?
 

Tomasz Brembor, mistrz Polski na dystansie średnim 2018, wystartuje w Chełmża LOTTO Triathlon Energy na dystansie 1/8 IM.

Paulina Klimas, młodzieżowa mistrzyni Polski na dystansie sprinterskim (2017) i olimpijskim (2015, 2017), wystartuje w Chełmża LOTTO Triathlon Energy na dystansie 1/4 IM

Paulina Kotfica, mistrzyni Polski na dystansie sprinterskim 2015, wystartuje w Chełmża LOTTO Triathlon Energy na dystansie 1/8 IM

Robert Wilkowiecki, drużynowy wicemistrz Polski w sztafecie mix 2017, wystartuje w Chełmża LOTTO Triathlon Energy 1/4 IM

 

Chełmża po raz drugi
 

– Lubię startować z roku na rok w nowych miejscach. Cieszę się, że Chełmża w swoim debiucie wypadła świetnie – mówiła Karola na mecie w poprzedniej edycji.

– Miejsce jest niesamowite! Rynek miasta Chełmży jest cudowny, a do plaży jest kawałeczek. Takich imprez w tym mieście powinno być o wiele więcej! – dodawał Dariusz.

To tylko wycinek zeszłorocznych opinii uczestników, którzy jako pierwsi przetestowali chełmżyńską triathlonową trasę. Warto dodać, że na zawodników po raz kolejny czeka podbieg po etapie pływackim złożony z 47 schodów. Tak, to nie żarty!

 

– Bardzo się cieszę, że organizatorzy po raz drugi nam zaufali i będziemy mogli gościć w Chełmży LOTTO Triathlon Energy – mówi burmistrz Chełmży, Jerzy Czerwiński. – Widziałem wiele imprez nad jeziorem chełmżyńskim, ale to co działo się w rok temu przeszło moje oczekiwania. To szczególne wydarzenie w naszym letnim kalendarzu, bowiem triathlon uprawiają wyjątkowi ludzie – dodaje.

 

Podczas LOTTO Triathlon Energy w Chełmży zawodnicy tradycyjnie wystartują na trzech dystansach – 1/2, 1/4 oraz 1/8 IM. Dodatkowo toczyć się będzie rywalizacja w sztafetach. Jako pierwsi do wody wejdą zawodnicy tzw. połówki, którzy już o 9 zapoczątkują „pralkę” w jeziorze Chełmżyńskim.

 

Plan pozostałych imprez LOTTO Triathlon Energy:

25 sierpnia – LOTTO Triathlon Energy Mrągowo

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

 

Materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X