Lotto Triathlon Energy Lublin. Zwycięstwo Pawła Młodzikowskiego i Roksany Orzyszek na 1/2IM

Najdłuższym dystansem zawodów Lotto Triathlon Energy Lublin była popularna połówka. Na trasie pojawił się m.in.: Paweł Młodzikowski.

Głównym faworytem wyścigu w pierwszej edycji zawodów w Lublinie pod szyldem Lotto Triathlon Energy był Paweł Młodzikowski.

Przebieg trasy

Trasa pływacka została poprowadzona w Zalewie Zemborzyckim. Zawodnicy na 1/2IM mieli do pokonania dwie pętle dla dystansu 1/4IM.

Organizatorzy wytyczyli pętlę kolarską o długości 11,25 km. Została wytyczona od parkingu Dąbrowa Osmolicka w kierunku miejscowości Prawiedniki po ulicy Osmolickiej. Na dystansie 1/2IM trzeba było pokonać osiem pętli.

Była wytyczona też pętla biegowa o długości 2.62 km. Przebiegała od parkingu Dąbrowa Osmolicka aleją Stanisława Jasińskiego oraz aleją Kazimierza Bryńskiego. Zawodnicy z dystansu 1/2IM musieli przebiec osiem pętli.

Dominacja Młodzikowskiego

Zgodnie z przewidywaniami Paweł Młodzikowski okazał się najszybszym zawodnikiem na 1/2IM. Jako jedyny złamał barierę czterech godzin, pokonując trasę z wynikiem 3:56:38.

Wyprzedził Piotra Saniawę (4:19:41) oraz Jakuba Bieleckiego (4:29:35).