Lotto Triathlon Energy Lublin. Wygrana Mateusza Tkaczyka i Kingi Myśliwskiej na 1/8IM

Zawodnicy powalczyli w debiutanckiej odsłonie zawodów w Lublinie pod szyldem Lotto Triathlon Energy. Jednym z dystansów była 1/8IM.

Drugim przystankiem tegorocznej odsłony cyklu Lotto Triathlon Energy był Lublin. To miasto debiutuje jako gospodarz na mapie polskiego triathlonu.

Triathloniści doceniają atrakcyjne lokalizacje i wysoki poziom organizacyjny, to dla nich kluczowe aspekty przy planowaniu kalendarza startów. Imprezy spod znaku Lotto Triathlon Energy to dla nich znak jakości, z czego jestem bardzo dumny. Zapraszam wszystkich do Lublina – mówił Adam Greczyło, dyrektor i organizator LOTTO Triathlon Energy.

Patrząc na listy startowe dystansu 1/8IM, trudno było wskazać faworytów, a to tylko dodawało emocji rywalizacji.

Przebieg trasy

Trasa pływacka została poprowadzona w Zalewie Zemborzyckim. Zawodnicy na 1/8IM mieli do pokonania jedną pętlę.

Organizatorzy wytyczyli pętlę kolarską o długości 11,25 km. Została wytyczona od parkingu Dąbrowa Osmolicka w kierunku miejscowości Prawiedniki po ulicy Osmolickiej. Na dystansie 1/8IM trzeba było pokonać 2 pętle.

Była wytyczona też pętla biegowa o długości 2.62 km. Przebiegała od parkingu Dąbrowa Osmolicka aleją Stanisława Jasińskiego oraz aleją Kazimierza Bryńskiego. Zawodnicy z dystansu 1/8IM musieli przebiec dwie pętle.

Zwycięski Tkaczyk

Najszybszym zawodnikiem okazał się Mateusz Tkaczyk. Triathlonista z Puław pokonał trasę, z czasem 1:04:25. Wyprzedził Marcina Żelazko o 52 sekundy. Podium uzupełnił Andrzej Ignatowicz (1:07:29).