Wiadomości

LOTTO Triathlon Energy Chełmża. Są jeszcze miejsca!

Już w najbliższą niedzielę (16 sierpnia) drugi przystanek cyklu LOTTO Triathlon Energy. Tym razem zawodnicy zawalczą w Chełmży na 1/2, 1/4 oraz 1/8 IM.

Chełmża to malowniczo położone miasto na ziemi chełmińskiej, jej początki sięgają połowy XIII wieku. Atutem miasta jest znajdujące się w jego centrum, bardzo czyste jezioro Chełmżyńskie, to właśnie tam odbędzie się etap pływacki LOTTO Triathlon Energy.

Schody po wyjściu z wody!

Charakterystyczne dla rywalizacji w mieście są schody. Po wyjściu z wody, zawodnicy pokonują niezbyt długi dobieg do strefy zmian T1 i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie 72 stopnie, dzielące plażę od rynku miasteczka, gdzie zlokalizowana jest strefa zmian i meta zawodów. Trasa rowerowa to bardzo dobrej jakości asfalt, tylko pierwsze kilkaset metrów to zabytkowy bruk, następnie po wyjechaniu na pętlę zawodnicy znajdują się na drodze z nową nawierzchnią. Jest to dojazd do autostrady A1 w kierunku Lisewa, przez Dżonowo i Dżonówko.

Bieg przez pomost wzdłuż jeziora

Atrakcją odrestaurowanego centrum Chełmży i strefy nad jeziorem Chełmżyńskim jest pomost biegnący na drugą stronę jeziora Chełmżyńskiego. To właśnie nim wiedzie trasa biegowa. Po przebiegnięciu na drugą stronę jeziora zawodnicy wykonają pętlę i wrócą pomostem w okolice rynku i strefy zmian.

chelmza

Zobacz też:

Jacek Kurowski: Tego nie można zapomnieć!

Finisz na rynku w rytmie DJ Gambita

Meta zawodów usytuowana będzie na rynku, to serce miasta. Podczas LOTTO Triathlon Energy warto wsłuchać się w jego rytm, który tym razem będzie nadawany przez DJ Gambita. Maciej Turowski zagra dla uczestników ulubione bity i będzie zagrzewał do walki do końca.

Zgłoszenia otwarte do soboty na www.TimeRecords.pl

Z uwagi na obowiązujące restrykcje sanitarne nie będzie możliwości zgłoszenia się na zawody na miejscu. Wszelkie zgłoszenia będą przyjmowane do soboty lub do wyczerpania limitu miejsc na platformie www.TimeRecords.pl

materiały prasowe

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close