LOTTO Triathlon Energy Chełmża. Karty rozdawał upał

Drugi przystanek cyklu LOTTO Triathlon Energy za nami. Zawodnicy rywalizowali w bardzo trudnych warunkach, a temperatura przekraczała 30 stopni.

W rywalizacji mężczyzn najlepsi okazali się Rafał Wąsowski (1/2 IM), Paweł Mazur (1/4 IM) oraz Adam Zięba (1/8 IM). Wśród Pań zwyciężyły Małgorzata Szczęsna (1/2 IM), Alicja Pyszka – Bazan (1/4 IM) i Rita Biskupska (1/8 IM).

Panowały upały

Temperatura powietrza już podczas startu dystansu 1/2 IM o 8:30 wynosiła ponad 20 stopni. Kiedy do wody wchodzili zawodnicy 1/8 IM tuż przed południem, temperatura powietrza wynosiła 28 stopni, a woda była tylko o dwa stopnie zimniejsza i jej temperatura wynosiła 26,2 stopnia.

Połówka pod dyktando Rafała Wąsowskiego

Na popularnej połówce Rafał Wąsowski drugi wyszedł z wody, mając 19 sekund straty do Patryka Sawickiego. Rower zarówno Sawicki jak i Wąsowski pojechali bardzo mocno, notując średnią ponad 38 km/h. Wszystko rozegrało się na biegu, gdzie Wąsowski wrzucił piąty bieg. Pokonał półmaraton w czasie 1:25:18. W ten sposób zyskał prawie sześć i pół minuty przewagi nad Patrykiem Sawickim, który na etapie biegowym został jeszcze wyprzedzony przez dwóch zawodników i rywalizację ukończył na czwartym miejscu. Wśród Pań zwyciężyła Małgorzata Szczęsna, która pokonała swoją podopieczną Weronikę Stolarek.

Ćwiartka dla Alicji Pyszka – Bazan i Pawła Mazura

Warto zaznaczyć, że najlepsza kobieta na dystansie ćwiartki, czyli Alicja Pyszka – Bazan zajęła siódme miejsce Open, a z wody wyszła trzecia. Wśród Panów od startu do mety prowadził Paweł Mazur, który nie miał sobie równych, notując najlepszy czas pływania i biegania pewnie wygrał notując ponad 90 sekund przewagi na drugim na mecie Karolem Bogusem. Podium w kategorii open uzupełnił torunianin Robert Wojnar – cała trójka z czasem poniżej 2:10:00.

chelmza

Adam Zięba wyszedł z wody dopiero na siedemnastej pozycji. Miał 99 sekund straty do pierwszego zawodnika, ale bardzo mocna praca na rowerze i najlepszy czas na biegu przełożyły się na zwycięstwo na najkrótszym dystansie podczas Chełmża LOTTO Triathlon Energy. U Pań Rita Biskupska po pływaniu również miała ponad minutę straty do prowadzącej Karoliny Zamarrpiy, ale na rowerze odrobiła stratę z nawiązką i po dwóch z trzech części rywalizacji miała ponad 90 sekund przewagi nad rywalką. Na mecie obie Panie dzieliło już tylko 15 sekund, bo gdynianka Zamarripa postawiła wszystko na jedną kartę. W ten sposób zanotowała najszybszy bieg wśród Pań.

chelmza

– Chełmża niezmiennie zachwyca, malowniczy rynek, piękne jezioro i plaża oraz doskonałej jakości asfalt na trasie rowerowej. Są również charakterystyczne znaki rywalizacji w tym mieście – to po pierwsze schody znad wody na rynek, które muszą pokonać zawodnicy po pływaniu, 150 metrów zabytkowego bruku na dojeździe do pętli kolarskiej i wreszcie pomost nad jeziorem którym prowadzi trasa biegowa. To wszystko powoduje, że warto wystartować w Chełmży, zapraszamy już za rok – podsumował rywalizację dyrektor zawodów, Adam Greczyło.

Mrągowo i Skarszewy – Starogard Gdański czekają!

Dwa ostatnie przystanki cyklu LOTTO Triathlon Energy w roku 2020 to Mrągowo (30 sierpnia) oraz Skarszewy – Starogard Gdański (13 września).