Wiadomości

LOTTO Triathlon Energy Bełchatów w zmienionym formacie

LOTTO Triathlon Energy Bełchatów odbędzie się 19 lipca. Jednak zawody będą w zmienionym formacie na 1/4 IM oraz 1/8 IM, a rywalizacja na dystansie 1/2 IM została odwołana.

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem ograniczającym ilość uczestników jednej imprezy do 150 uczestników organizatorzy postanowili, że impreza w Bełchatowie odbędzie się jako dwa odrębne wydarzenia.

W tym roku bez 1/2IM

– Obowiązujące restrykcje zmusiły nas do odwołania w Bełchatowie dystansu 1/2 IM. Zorganizujemy 19 lipca dwie imprezy – jedną na dystansie 1/4 IM, a drugą na dystansie 1/8 IM – mówi dyrektor zawodów Adam Greczyło. – Jest mi przykro, że nie możemy spełnić oczekiwań zawodników, którzy zapisali się na zawody na dystansie 1/2 IM, ale obowiązujące przepisy powodują, że ten dystans musiałby być rozgrywany jako osobna impreza z limitem czasu 7:30, a dopiero po jego zakończeniu możemy wystartować z dystansami 1/4 i 1/8. To sumarycznie dałoby zamknięcie dróg na ponad 13 godzin. Niestety, na to nie udało się nam uzyskać zgód od zarządców dróg i Policji.

Jedną z kwestii są opłaty startowe zawodników, którzy mieli wystartować na połówce. Jednak tutaj organizator przewiduje kilka rozwiązań.

Opcje dla zawodników

Zawodnicy odwołanego dystansu 1/2 IM mają do wyboru trzy propozycje:

  1. Przepisanie na dystans 1/4 IM lub 1/8 IM w Bełchatowie wraz ze zwrotem różnicy w cenie pomiędzy oboma dystansami w postaci eVouchera do wykorzystania w systemie TimeRecords do końca 2022 roku. Czas na wybór tej opcji zawodnicy mają do poniedziałku (6 lipca 2020) do godziny 12:00. Zapisy na dystanse 1/8 i 1/4 zostały wstrzymane do poniedziałku, aby zapewnić w pierwszej kolejności miejsca dla zawodników z dystansu 1/2 IM.
  2. Zwrot pełnej kwoty wpisowego w postaci eVouchera do wykorzystania w systemie TimeRecords do końca 2022.
  3. Przeniesienie opłaty startowej na inną osobę lub imprezę w ramach cyklu LOTTO Triathlon Energy 2020.

Zobacz też:

Mamy medal na mistrzostwach Europy w quadrathlonie!

– Prosimy zawodników dystansu 1/2 IM o zastanowienie się i możliwie sprawne podjęcie decyzji. Do każdego zawodnika wyślemy jeszcze dzisiaj maila z prośbą o podjęcie decyzji do poniedziałku. Wobec zawodników, którzy nie podejmą żadnej decyzji do poniedziałku zastosujemy opcję numer dwa, czyli zwrot opłaty startowej w postaci eVouchera – mówi Adam Greczyło.

Jakie jeszcze zmiany w zawodach planuje organizator?

W związku z panującym ograniczeniem liczby uczestników zawodów do 150 osób. Wydarzenie zostanie podzielone na dwie odrębne imprezy, co oznacza, że zawodnicy obu dystansów nie będą spotykać się w strefach zmian, na trasie oraz w strefie finiszera i na ceremonii dekoracji.
Jako pierwsi na trasę wyruszą zawodnicy dystansu 1/8 IM, ich start według nowego harmonogramu zaplanowany jest na Słoku koło Bełchatowa na godzinę 8:30, dostęp do strefy zmian T1 będzie możliwy od godziny 7:00, natomiast do strefy zmian T2 od godziny 6:00 do 7:30. Limit czasu na dystansie 1/8 IM wynosi 2:15, zatem o godzinie 10:45 rozpocznie się dekoracja zawodników na placu Narutowicza w Bełchatowie, a do godziny 11:30 zawodnicy muszą odebrać swoje rzeczy ze strefy zmian T2.

Start zawodników na dystansie 1/4 IM zaplanowano na 11:00. Dostęp do strefy zmian T1 będzie możliwy od godziny 9:15, dostęp do strefy zmian T2 możliwy będzie w godzinach 7:45 do 9:15. Limit czasu na dystansie 1/4 IM wynosi 3:30, dekoracja zaplanowana jest na 14:30 na placu Narutowicza w Bełchatowie, a do godziny 15:30 zawodnicy muszą odebrać swoje rzeczy ze strefy zmian T2.
Do środy organizator przedstawi też szczegółowe zasady dotyczące odbioru pakietów startowych, godzin ich wydawania, a także reżimu sanitarnego podczas imprezy.

Co z pozostałymi imprezami cyklu LOTTO Triathlon Energy 2020?

– Na ten moment mogę zapewnić, że jeżeli nie zostaną zaostrzone restrykcje związane z COVID19, to zawody w Chełmży, Mrągowie odbędą się w zaplanowanych terminach, czyli odpowiednio 16 i 30 sierpnia – mówi Greczyło. – O tym, czy odbędzie się podczas tych imprez dystans 1/2 IM będziemy informować najpóźniej na 14 dni przed zawodami. To jest uzależnione od zmiany ilości uczestników imprez sportowych na otwartym terenie przez rząd – kończy Adam Greczyło, dyrektor cyklu LOTTO Triathlon Energy.

 materiały prasowe

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close