Wiadomości

Lotto Duathlon Rumia. Mistrzostwa Polski, sprint. Start zapisów

Wystartowały zapisy na 4 edycję LOTTO Duathlon Energy w Rumi (26 kwietnia 2020). Impreza po raz czwarty będzie miała rangę mistrzostw Polski dla elity, młodzieży w ramach rywalizacji sportu kwalifikowanego oraz dla amatorów.

– Uważam, że tegoroczna edycja była bardzo udana. Wygrali Maria Cześnik, dwukrotna olimpijka, i Sylwester Kuster, czterokrotny mistrz Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim. Dopisali inni zawodnicy, dopisali amatorzy, także jesteśmy pełni energii i zapału do organizowania kolejnej edycji – mówi Piotr Netter, dyrektor sportowy LOTTO Duathlon Energy.

Program MP przewiduje trzy wyścigi: MP AG czyli wyścig amatorów w grupach wiekowych co 5 lat w konwencji bez draftingu , MP dla młodzików i juniorów młodszych oraz MP Elity , w którym wystąpią także najlepsi młodzieżowcy i juniorzy. Dwa ostatnie wyścigi rozgrywane będą na krótkich pętlach w konwencji z draftingiem. Nowością będą kategorie wiekowe wśród mężczyzn 65-69 oraz 70 i więcej lat.

Maria Cześnik wygrała Mistrzostwo Polski w 2019 roku

W Rumi w poprzednich edycjach wygrywali najlepsi polscy triathloniści . W latach 2017-2018 triumfowali: Marta Łągownik oraz Kacper Stępniak (aktualni mistrzowie Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim) a w 2019 roku wśród kobiet nasza polska olimpijka z Pekinu i Londynu – Maria Cześnik, a wśród mężczyzn czterokrotny mistrz Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim Sylwester Kuster.

Duathlon w Rumi jest o tyle wyjątkowy, że przyciąga specjalistów różnych odmian multisportu, gwiazdy polskiego triathlonu na wszystkich dystansach triathlonu, duathlonu, a nawet wybitnych biegaczy i kolarzy. Z konfrontacji poprzednich trzech edycji dotychczas najlepiej radzili sobie triathloniści z dystansu olimpijskiego i sprinterskiego, ale to się może zmienić.

– Niestety w Rumi nie da się zorganizować triathlonu, ale za to po dłuższej analizie doszliśmy do wniosku, że to świetne miejsce dla duathlonu. Rumia ma idealne warunki do tego, aby promować sport dla amatorów, właśnie poprzez takie imprezy jak LOTTO Duathlon Energy. Trasa w Rumi jest szybka, a to zawsze lubią zawodnicy – dodaje Netter.

Emocje w Rumi sięgały Zenitu

Organizatorzy zawodów w  Rumi, co roku podnoszą sobie poprzeczkę organizacyjną wzorując się na legendarnych  zawodach w Polsce czyli z Susza.  Zawodnicy chwalą sobie trasy i poziom sportowy. Wszystkie wyścigi są niezwykle szybkie i bardzo atrakcyjne do oglądania. Organizatorzy serdecznie zapraszają zawodników i sympatyków na MP.

W Rumi zawodnicy będą najważniejsi. Do rozdysponowania mamy tylko 400 pakietów startowych w tym 320 dla zawodników MP AG.

Zapisy na www.timerecords.pl

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X