Wiadomości

LOTTO Duathlon Energy: Walka na nowej trasie rowerowej

Pogoda w Ustce tym razem nie była łaskawa. W temperaturze 10 stopni i z przelotnym deszczem musiały się zmierzyć zarówno dzieci, jak i amatorzy wyścigu na dystansie długim i krótkim. 

Świetna forma Czapińskiego na długim dystansie
Druga tegoroczna impreza LOTTO Duathlon Energy i znów triumfuje Michał Czapiński. Na mecie zameldował się z czasem 02:02:42 wyprzedzając o prawie dwie minuty drugiego Marka Biegała (czas 02:04:26) z Gdańska. Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Koper z czasem 02:05:10. 

– Cieszę się, że forma jest. Mocno przepracowałem zimę, dlatego są efekty – mówił zmęczony Czapiński, który tuż po przekroczeniu mety padł na ziemię i potrzebował chwili, aby złapać oddech. 

Jeśli chodzi o kobiety to bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Kaczkowska ze Straszyna. Na mecie zameldowała się ze świetnym czasem – 02:23:35. Druga uplasowała się Martyna Chodor z Koszalina – 02:28:39. Trzecie miejsce wywalczyła Marta Biegała-Kalinowska – 02:29:20 i tym samym razem z mężem z Ustki wywieźli dwa medale. 

Krieger świetny na rowerze i… wygrał!
Na dystansie krótkim najlepszy okazał się Łukasz Krieger- czas 00:52:01. To był niezwykle wyrównany wyścig. Najpierw prowadził Grzegorz Wojtczak (czas 00:52:22) z Wrocławia, ale Krieger wyszedł na prowadzenie wykręcając świetny czas na rowerze. Trzeci na mecie zameldował się Krzysztof Pacholczyk ze Słupska z czasem 00:53:02

Jeśli chodzi o rywalizację kobiet to najlepsza okazała się Aleksandra Truskolawska z czasem 01:04:34. Dwadzieścia sekund później metę przekroczyła zawodniczka z Olsztyna, Magdalena Burnandt – 01:05:16. Na trzecim miejscu uplasowała się pochodząca z Ustki Lucyna Nurkowska-Kuklińska – 01:07:10. Warto zauważyć, że Lucyna oprócz tego, że sama wystartowała to jest trenerką wielu zawodników i zawodniczek, którzy wzięli udział w duathlonie w Ustce. 

Zawodnicy chwalą zmianę trasy
Organizatorzy LOTTO Duathlon Energy uwzględnili uwagi uczestników z zeszłego sezonu i w tym roku trasa kolarska została zmieniona.

– Rok temu trudno było rozwinąć dobrą prędkość na ścieżkach rowerowych. W tegorocznej edycji było już jednak zupełnie inaczej i naprawdę mogliśmy szybko pojechać – mówili zawodnicy. 

Komplet wyników LOTTO Duathlon Energy Ustka – 28.04.2019 r. – KLIKNIJ

 

Materiały Prasowe, foto Artur Podlewski/Energy Events

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X