Wiadomości

LOTTO Challenge Gdańsk. Zapisy tylko do niedzieli

Wielkimi krokami zbliża się święto triathlonu w Gdańsku. 19 czerwca zmagania w sprincie, a dzień później na “połówce”. Niestety, z przyjazdu do Gdańska zrezygnował Sebastian Kienle.

Dwa tygodnie temu Sebastian Kienle, mistrz świata Ironman z 2014 roku i zdobywca trzeciego miejsca w Ironman Hawaii 2019, udzielił obszernego wywiadu portalowi SlowTwitch.com. Podczas rozmowy przyznał, że w lipcu ma urodzić się mu dziecko i dlatego do tego czasu chciałby wystartować w jak największej liczbie imprez. Wybór padł także na Lotto Challenge Gdańsk. Niestety, Niemiec słabo wypadł w Challenge St. Polten, gdzie zajął dopiero dziewiąte miejsce, tracąc do zwycięzcy dwie minuty i 40 sekund.

Sebastian Kienle przekazał informację organizatorom Lotto Challenge Gdańsk, że nie jest zadowolony ze startu w Austrii i musi się bardziej skoncentrować na treningu, aby wrócić do oczekiwanej dyspozycji.

Gorący weekend w Gdańsku

Niewątpliwie brak Niemca na listach startowych, to strata dla imprezy. To jednak nie oznacza, że w Gdańsku zabraknie emocji. Nic bardziej mylnego. Jeszcze do niedzieli, 13 czerwca 2021 roku trwają zapisy na sobotni – 19 czerwca – sprint i dzień później “połówkę”. Prognoza pogody na ten weekend jest bardzo dobra. Ponad 20 stopni Celsjusza i słońce.

Na listach startowych wielu mocnych zawodników, zarówno w PRO jak i w AG. Szykuje nam się w grodzie nad Motławą prawdziwe święto triathlonu. Zarówno dla zawodników jak i kibiców. Ci pierwsi rywalizację rozpoczną na plaży w Brzeźnie. Następnie pojadą trasę rowerową, która m.in. będzie prowadziła przez tunel pod Martwą Wisłą. Kto startował w poprzednich gdańskich imprezach, wie że ten etap rywalizacji dostarcza dodatkowych emocji. Bieg po parku z metą na molo, wypełnioną dopingującymi kibicami także dostarczy dodatkowych emocji.

Tak więc zapraszamy do Gdańska. TriathlonLife.pl jest patronem medialnym Lotto Challenge Gdańsk.

Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X