TOPWiadomości

Julia Sanecka w TOP 10 rankingu ETU Pucharu Europy juniorów

Oprócz rankingów elity oraz U23 zostało stworzone zestawienie juniorów. Uwzględniono ośmioro reprezentantów Polski. Najlepszy wynik osiągnęła Julia Sanecka.

Austriaczka Magdalena Früh wygrała ranking juniorek z dorobkiem 1225,63 pkt. Wyprzedziła Czeszkę Alzbetę Hruskovą, Węgierkę Karolinę Helgę Horvath oraz Włoszkę Costanzę Arpinelli, które zebrały 1200 punktów.

Najwyżej Sanecka

Najlepsza z Polek Julia Sanecka została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji. Zgromadziła 1028,83 punktu. Na 18 miejscu znalazła się Magdalena Sudak (833,40). Jej siostra Zuzanna zajęła 33 pozycję z dorobkiem 652,61 punktu. Kolejną Polką w rankingu była Natalia Zych. Została ona  sklasyfikowana na 59 miejscu z dorobkiem 398,47 punktu.

Julia Sanecka

Marta Sikora (360,34) zajęła 73 pozycję. Joanna Woźniak zgromadziła 175,71 punktu. Tym samym znalazła się na 117 miejscu. Z dorobkiem 90,94 punktu Martyna Bugała została sklasyfikowana na 149 pozycji. Ostatnią z Polek była Józefina Młynarska. Wynik 24,16 punktu dał jej 184 miejsce.

Sanecka zadowolona z sezonu

Dla Julii Saneckiej to był bardzo udany rok. Nie kryje ona zadowolenia z tego faktu. Jednak już trenuje do kolejnego.

– Ten sezon był dla mnie bardzo udany. Zdobyłam złoty medal mistrzostw Polski juniorów oraz dwa medale Pucharu Europy juniorów – mówiła w rozmowie z TriathlonLife.pl Julia Sanecka. –  Wystartowałam w moich pierwszych Mistrzostwach Świata tej kategorii wiekowej! Myślę, że w tym roku pokazałam dobrą dyspozycję. Jednak w następnym sezonie postaram się wypracować jeszcze więcej. Zbliżam się do ostatniego roku w kategorii junior. Szybko zleciało – dodawała.

Najszybszy reprezentant Szwecji

Szwed Andreas Carlsson z 1200 punktami zajął pierwsze miejsce w rankingu ETU Pucharu Europy juniorów. Tym samym wyprzedził Hiszpana Sergio Baxtera Cabrerę (1187,12) oraz reprezentanta Czech Radima Grebika (1170). Jedynym Polakiem uwzględnionym w tym rankingu został Marcin Stanglewicz. Zgromadził 14 punktów. Tym samym znalazł się na 188 pozycji.