Lis i Lorek zwyciężyli na połówce w Nieporęcie

Ostatnim akcentem zawodów GIT Nieporęt była walka na 1/2IM.

Choć trudno było wskazać jednoznacznie faworyta, to z pewnością do walki o zwycięstwo aspirował Łukasz Lis. Udało mu się to udowodnić już na początku wyścigu.

Dobry Lis

Pierwszy z wody wyszedł Łukasz Lis, któremu już na tym etapie wyścigu udało się wypracował nieco ponad pięć minut przewagi nad drugim Maciejem Wiśniewskim. Na trzecim miejscu znajdował się Bartłomiej Iwański. Tracił do Lisa 5:10.

Powiększanie przewagi

Na 90 kilometrach trasy kolarskiej udało się Lisowi jeszcze zwiększyć zapas czasowy nad rywalami. Przewaga nad Iwańskim wzrosła do 11:31. Trzeci Maciej Wiśniewski tracił do prowadzącego już ponad 15 minut.

Podczas ostatniego etapu rywalizacji Łukasz Lis kontrolował sytuację. Ostatecznie wbiegł na metę z wynikiem 4:06:57. Na drugim miejscu zawody zakończył Maciej Wiśniewski z czasem 4:19:19. Podium uzupełnił Marcin Rodziewicz (4:29:51).