Wiadomości

Lionel Sanders został ojcem

Czołowy triathlonista na świecie, Lionel Sanders, pochwalił się w mediach społecznościowych pierwszym zdjęciem z nowo narodzonym synem.

Narodziny syna Leviego były przewidziane w niedalekim odstępie czasowym od mistrzostw świata Ironman na Hawajach. Ostatecznie Lionel Sanders wraz z partnerką musieli trochę dłużej poczekać na narodziny potomka. Teraz kanadyjski triathlonista zdradza najnowsze informacje dot. dziecka i matki.

Zrobiłem małą przerwę w mediach społecznościowych, aby cieszyć się narodzinami i pierwszymi tygodniami z naszą małą dynią, Levim! Z przyjemnością informuję, że mama i dziecko mają się dobrze i wróciłem do szlifowania formy! Sezon jeszcze się nie skończył – poinformował Lionel Sanders, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kim jest Lionel Sanders?

Urodził się 22 lutego 1988, w Windsor, Ontario. Lionel Sanders studiował na Uniwersytecie Windsor. Tam miał już za sobą eksperymenty z alkoholem i marihuaną. Później były jeszcze mocniejsze używki. Doprowadził się do takiego stanu, że popadł w depresję. Przy tym zaczął myśleć o samobójstwie. Później przeniósł się do McMaster University w Hamilton, gdzie startował w drużynie biegaczy przełajowych.

W 2010 roku pokonał pierwszego Ironmana w około 10 godzin. Po tych zawodach wkręcił się w triathlon. Trzy lata później wystartował jako pro w zawodach IM Muskoka 70.3. Zajął 1. miejsce, a w kolejnym sezonie wygrał kilka wyścigów, zaznaczając miejsce w środowisku triathlonowym.

Do tej pory wygrał ponad 30 wyścigów. Jest mistrzem świata ITU i byłym rekordzistą świata Ironman. W 2017 roku zdobył srebro podczas MŚ Ironman Hawaje. W tym sezonie odniósł kilka zwycięstw, a parę miesięcy temu podczas rywalizacji w Utah zdobył kolejny srebrny medal.

Przemek Schenk
foto: Lionel Sanders Instagram

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X