Wiadomości

Bojowe nastroje Polaków przed The Championship Challenge Samorin

W najbliższą niedzielę zawodnicy staną do rywalizacji w głównym wyścigu Challenge Samorin. Na starcie zameldują się też Polacy. Sprawdziliśmy ich nastroje. 

Rywalizacja PRO zapowiada się ciekawie. Na liście startowej warto wspomnieć takich zawodnikach jak m.in.: Florian Angert, Magnus Ditlev, czy Nils Frommhold. W ostatnim momencie na ten start zdecydował się też Gustav Iden, co na pewno doda kolorytu niedzielnej rywalizacji.

Wśród kobiet PRO nie będzie gorzej. O czołowe lokaty powalczą m.in.: Lisa Norden, Emma Pallant-Browne, czy Sara Perez Sala.

Obok zawodowców wystartują też zawodnicy AG, a wśród nich liczna grupa Polaków. Sprawdziliśmy nastroje jakie panują u niektórych z nich.

Bojowe nastawienie i dużo optymizmu

Wielu z nich jedzie do Samorin z zamiarem powalczenia o dobry wynik. Nie brakuje jednak obaw jak np. w przypadku Angeliki Kowalskiej.

– Moje nastawienie przed zawodami jest optymistyczne. Choć nie ukrywam, że się stresuję pływaniem, ponieważ słyszałam, że nie należy do najłatwiejszych. To mój najważniejszy start w pierwszej połowie sezonu i pierwszy w tym sezonie triathlonowym. Nie umiem powiedzieć w jaki celuję wynik, ponieważ to mój drugi start w życiu na tym dystansie średnim. Postaram się, żeby był jak najlepszy – zapewnia Angelika Kowalska, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Na starcie zamelduje się też trener grupy TRISPACE/TREK – Adam Zięba. Wystartuje obok kilkoro podopiecznych. Jest optymistycznie nastawiony do własnego startu, jak i podopiecznych.

– Zawody w Samorin miały być najważniejszym startem w tym sezonie. Występ  na MŚ w serii Challange to zawsze nagroda za włożoną pracę i poświęcony nasz prywatny czas. Taka wisienka na torcie dla każdego zawodnika. Jednak po otrzymaniu miejsca w Roth, to właśnie start w Niemczech stał się najważniejszym w tym sezonie. Przygotowania przebiegają zatem inaczej. Te zawody są raczej częścią planu do startu na dystansie długim – przyznaje Adam Zięba, specjalnie dla TriathlonLife.pl. – Cieszę się, że mogę ponownie  wystartować w Samorin i być częścią tego wydarzenia. Radość  jest tym większa, że będziemy tam mocną  grupą TRISPACE /TREK. Angelika Kowalska, Michał Twarowski, Janusz Zienkiewicz, Marcin Andrzejewski stawali już w tym sezonie na podium Mistrzostw Polski, w duathlonie. Na pewno powalczą o czołowe miejsca w kategoriach. Wiem, że Jacek Trawczyński i Filip Prałat również pokażą się z dobrej strony. Jako trener i członek grupy TRISPACE /TREK cieszę się, że mogę z nimi pracować. Nagrodą dla nich, za ich zaangażowanie jest właśnie start na MŚ i reprezentowanie Polski – dodaje z optymizmem Zięba.

Debiut z nadziejami

Pierwszy raz w Samorin wystartuje Sabina Bartecka, dla której to będzie pierwszy start tri w tym sezonie. Nie kryje podekscytowania i z optymizmem patrzy na zbliżającą się rywalizację. W jej kategorii wiekowej wystartuje 60-70 zawodniczek.

– Jestem bardzo podekscytowana tym startem: 1000 zawodników z 40 krajów! Takie liczby robią wrażenie. W mojej kategorii startuje 60-70 kobiet! Będzie z kim się ścigać. Czuję się mocna, bo przez zimę solidnie pracowałam i poprawiłam wszystkie trzy dyscypliny – dzieliła się wrażeniami przed startem Sabina Bartecka w rozmowie z TriathlonLife.pl.

– Chciałabym po raz kolejny złamać 5 godzin na dystansie ½ IM. Jednocześnie, nie ukrywam, że jestem pełna obaw. Pierwszy start tri w sezonie zawsze jest zagadką. Jednak moje ostatnie wyniki z duathlonu w Czempiniu i Biegu Ogniowego w Żorach napawają mnie optymizmem. Nigdy nie byłam w Samorin, ale słyszałam, że impreza jest świetna. Choć zawody nie są łatwe. Dużo zależy od pogody. Pływanie w Dunaju to podobno wyjątkowe przeżycie i chyba właśnie tej części zawodów obawiam się najbardziej. Trasa kolarska jest szybka, ale wietrzna, natomiast trasa biegowa to prawdziwy majstersztyk. Jeszcze nigdy nie widziałam tak zapętlonej i zakręconej trasy biegowej! Biega się po trawie, szutrze… Wierzę, że będzie dobrze. Start w Samorin traktuję jako sprawdzian przed dwoma pełnymi dystansami, które mam zaplanowane w tym roku. 3 lipca jadę na Challenge Roth, a 14 września wystartuję w Ironman Italy – dodała przed startem Sabina Bartecka, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Wahanie do ostatniej chwili

Nie do końca pewna startu była Ewa Urbańska, która niedawno zmagała się z problemami zdrowotnymi. Mimo wszystko postanowiła po raz kolejny zameldować się w Samorin i powalczyć.

– Długo wahałam się czy jechać na imprezę do Samorin, bo dopiero niedawno wyleczyłam kontuzję (naderwanie mięśnia półścięgnistego). Mimo, że mam zgodę lekarza, to nie jestem pewna, czy dam radę przebiec dystans półmaratonu. Mogę mieć problemy zarówno wynikające z tego, że jestem świeżo po wyjściu z kontuzji, jak i z tego, że nie mogłam realizować treningów biegowych przez dłuższy czas, gdy leczyłam uraz. Czuję za to, że jestem dobrze przygotowana do pływania i roweru. W normalnych warunkach walczyłabym o podium w kategorii. W obecnej sytuacji wyznaczyłam inny cel: zrobić czas roweru mieszczący się w pierwszej piątce wszystkich kobiet AG. Jeżeli noga pozwoli, to również pobiegnę, ale jeśli będę czuła jakiekolwiek dolegliwości na biegu, to przejdę do marszu lub zejdę z trasy. Ten mój rowerowy cel jest dla mnie bardzo ekscytujący, a gdyby do tego na bieganiu nie powróciły problemy z nogą, byłoby idealnie. Trzymajcie kciuki – przyznała Ewa Urbańska, dla TriathlonLife.pl.

– “Just another race” – to podejście które sprawdza się, jeśli myślimy o triathlonie w perspektywie lat. Czuję że poprawiliśmy z trenerem (Tomasz Spaleniak – dop. red.) kilka elementów i chciałbym to zweryfikować. W niedzielę wciąż ma być ciepło. Więc trzeba być ostrożnym, ale w kontekście MŚ w Saint George, to może być cenne doświadczenie. Skłamałbym gdybym powiedział, że stawiam ten start na równi z lokalnymi wyścigami u nas. Z drugiej strony “Just another race” – robimy swoje, najlepiej jak się da, ale bez niezdrowego ustawiania sobie zbyt sztywnych oczekiwań – powiedział Łukasz Sosnowski, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Łukasz Sosnowski w dobrym i bojowym nastroju 🙂

Kilka nieobecności

Niestety, nie wszyscy Polacy wystartują w Samorin. Do tej grupy należą m.in.: Adam Proń, który boryka się z problemami zdrowotnymi i ostateczną decyzję podejmie w sobotę. Na pewno nie wystartuje Marek Biegała.

– Niestety, zmagam się od dłuższego czasu z kontuzją Achillesa. Przez to nie mogę biegać. Jestem zmuszony odpuścić start na Słowacji. Jest dla mnie niewiadomą, kiedy uda się wystartować ponownie. Choć nie ukrywam, że zależy mi na domowym wyścigu w Challenge Gdańsk. Na pewno nie będzie łatwo. Zobaczymy. Z tego, co wiem, to Łukasz Sosnowski jest bojowo nastawiony oraz w znakomitej życiowej formie. Będę za niego trzymać kciuki – poinformował Marek Biegała, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Przebieg mistrzowskiej trasy

Lista zawodników PRO

Kobiety

  

Aspesletten

Julie

Norway

Bailly

Alexia

France

Bleymehl

Daniela

Germany

Buckingham

Lucy

United Kingdom

Byram

Lucy

United Kingdom

Corbova

Nikola

Slovakia

De Vries

Sarissa

Netherlands

Gentle

Ashleigh

Australia

Jedrzejewska

Aleksandra

Poland

Langridge

Fenella

United Kingdom

Lee

India

United Kingdom

Lehrieder

Carolin

Germany

Leisner

Shiva

Denmark

Norden

Lisa

Sweden

Pallant-Browne

Emma

United Kingdom

Perez Sala

Sara

Spain

Reng

Franziska

Germany

Reischmann

Anne

Germany

Santamaria

Margie

Italy

Thek

Grace

Australia

Watkinson

Amelia

New Zealand

Zelinka

Gabriella

Hungary

 Mężczyźni

Amberger

Josh

Australia

Angert

Florian

Germany

Arnold

Leonard

Germany

Bahlke

Philipp

Germany

Bendix Madsen

Thor

Denmark

Böttinger

Samuel

Germany

Breinlinger

David

Germany

Ceccarelli

Mattia

Italy

Chartier

Collin

United States

Clavel

Maurice

Germany

Dahl Thomsen

Tobias

Denmark

Davis

Thomas

United Kingdom

Dels

Christopher

Germany

Draper

Will

United Kingdom

Erhardt

Julian

Germany

Frommhold

Nils

Germany

Funk

Frederic

Germany

Goetstouwers

Stenn

Belgium

Hentschel

Felix

Germany

Heinrichs

Jesse

Germany

Keulen

Youri

Netherlands

Löschke

Franz

Germany

Moreno Molins

Albert

Spain

Neumann

Max

Australia

Philipp

Bahlke

Germany

Sanchez

Roberto

Spain

Smith

Kyle

New Zealand

Sowieja

Dominik

Germany

Steger

Thomas

Austria

Stein

Boris

Germany

Taagholt

Miki

Denmark

Teagle

James

United Kingdom

Van Egdom

Jorik

Netherlands

Wade

Sam

United Kingdom

Weiss

Michael

Austria

Polacy na liście startowej Challenge Family The Championship

Aleksandra Jędrzejewska PRO

Anna Lasota F10

Zuzanna Lasota F10

Alicja Pyszka-Bazan F25

Dagna Stefańska F30

Marta Rakowska F30

Małgorzata Nowak F30

Kamila Brzezińska F35

Marta Kucmierz F35

Angelika Kowalska F40

Bożena Jaskowska F40

Marta Rayss F40

Kasia Kaczkowska F40

Magda Warzybok F40

Ewa Bodio-Ziółkowska F40

Julita Sikora F45

Ewa Urbańska F45

Sabina Bartecka F45

Małgorzata Gorzyńska F45

Katarzyna Balcerak F55

Patryk Olkowski M10

Oskar Olkowski M10

Piotr Trzebiński M15

Maks Glapiński M20

Igor Głuszczak M20

Kacper Koszal M25

Maciej Ogrodnik M25

Jacek Jędrasiewicz M30

Przemek Schenk
foto: Challenge Family, materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X