Wiadomości

Licencje. Jak pomogły polskiemu triathlonowi

O Systemie Licencji Zawodniczych PZTri przed sezonem powiedziano wiele. Zarówno dobrego, jak i złego. Na zaproszenie Polskiego Związku Triathlonowego wielu organizatorów imprez przystąpiło do projektu. Zawodnicy mogli kupić licencję roczną, dzięki której startowali na imprezach gdzie takowa była wymagana lub jednodniowe, które kupowało się przed konkretnymi zawodami. Pierwsza kosztowała 100 złotych, druga 20.

Środki pozyskane z systemu licencyjnego wykorzystywane miały być w szczególności na: rozwój sportu dla wszystkich i sportu amatorskiego oraz wsparcie niepełnosprawnych zawodników – paratriathlonistów, szkolenia instruktorów, trenerów i sędziów, wspieranie rozwoju klubów triathlonowych i szkolenie dzieci i młodzieży.

A jak było w rzeczywistości?

Jak informuje Polski Związek Triathlonu w roku 2018 w 41 imprezach objętych systemem licencyjnym startowało 22 tysiące osób, co pokazuje siłę i potencjał triathlonu w Polsce.

Dzięki zebranym środkom sfinansowano:  

  •       zgrupowanie kadry młodzieżowej w hiszpańskim Blanes (29.03-11.04 2018 roku)
  •       dwie edycje testów talent ID. Pierwszy na początku marca w Spale, drugi na początku listopada w Wałczu
  •       przekazano środki na nagrody finansowe dla zawodników rywalizujących w Grand Prix w Aquathlonie, które odbywały się w marcu i kwietniu tego roku
  •       ubezpieczono zawodników AG, którym objęte są osoby posiadające licencje roczne
  •       opłacono koszty obsługi sędziowskiej na imprezach mistrzowskich
  •       wsparto program Tri-Pop obejmujący tworzenie szkółek triathlonowych
  •       pokryto koszty obsługi systemu licencyjnego m.in. wynagrodzenie osób dystrybuujących licencje,
  •      a także pokryto koszty jednorazowe związane z implementacją systemu, to jest utworzenie aplikacji, back-office’u, zakupu kas fiskalnych i terminali płatniczych.

Szczegółowe rozliczenie wpływów i wydatków w ramach systemu zostanie udostępnione po zamknięciu roku obrotowego 2018 roku, czyli w pierwszym kwartale 2019 roku.

Więcej informacji o licencjach na stronach PZTri

Dawid Majakowski

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X