Wiadomości

Laura Philipp nie wystartuje w MŚ Ironman

Niestety potwierdziły się obawy o wypadnięciu kolejnej osoby ze zbliżającej się mistrzowskiej rywalizacji w St. George. Tym razem padło na Laurę Philipp.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że zawodniczka z powodu grypy musiała odwołać planowany lot do USA.

– Chciałam już być w St. George, ale musiałam odwołać lot. To jak koszmar, ale niestety złapałam poważne przeziębienie. Obecnie leżę w łóżku z wysoką gorączką. Po latach, kiedy nigdy nie chorowałam, teraz wydaje mi się, że dostaję wszystko na raz – zdradzała Laura Philipp za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Nie mogę teraz wyrazić  rozczarowania słowami. Nadal mam nadzieję, że może być niewielka szansa na start w Mistrzostwach Świata, ponieważ tak ciężko pracowałem na to przez wiele miesięcy. Będzie to walka między tym, jak szybko mogę się zregenerować, a tym, ile czasu mi zostało na lot do USA, bym była zdrowa oraz miała wystarczającą moc na wyścig o mistrzostwo świata. Trzymajcie za mnie kciuki.

Pozytywny test

Laura Philipp za pośrednictwem mediów społecznościowych przyznała, że okazało się, że poważne przeziębienie w rzeczywistości jest covidem.

– Po 2,5 latach czekania na wielki wyścig zostałam zatrzymana przez wirusa. To naprawdę wydaje się żartem, ale to prawda, a ponieważ miałem ciężkie objawy, jest tylko jedna decyzja, jaką musiałam podjąć. Nie lecę do USA i tym samym nie wystartuję w MŚ w St. George. Covid to nie tylko przeziębienie i poważnie potraktuję powrót do zdrowia. Ryzyko powikłań jest wysokie. Choć boli mnie odwleczenie realizacji marzeń, to wiem, że podjęłam dobrą decyzję. Otworzą się nowe możliwości, gdy tylko będę gotowy do ponownej pracy – przyznała Laura Philipp za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wiele absencji na MŚ

Już teraz wiadomo, że 7 maja nie wystartują m.in.: Lucy Charles, Jan Frodeno, Javier Gomez Noya, Joe Skipper, czy Patrick Lange. Mimo tych osłabieni listy startowe nad obfitują w mocne nazwiska ze światowej czołówki.

Wśród mężczyzn PRO należy zwrócić uwagę na m.in.: Sebastiana Kienle, Gustava Idena, Lionela Sandersa, Kristiana Blummenfelta, czy Alistaira Brownlee. Do tego nie można zapomnieć o np. Samie Longu, który ma za sobą udany początek sezonu.

W obsadzie kobiet PRO mimo absencji Philipp, do walki staną m.in.: Daniela Ryf, Anne Haug, czy Kat Matthews, która zastąpi kontuzjowaną Lucy Charles w projekcie łamania ośmiu godzin na pełnym dystansie.

Przemek Schenk
foto: Laura Philipp Instagram

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X