Wiadomości

Krzysztof Hadas w TOP10 w Nepalu

Startowano też w ramach Pucharu Azji i Mistrzostw Azji Południowej. Na starcie zameldował się m.in.: Krzysztof Hadas.

Po dobrym starcie Michała Oliwy w Zimbabwe w Nepalu formę przetestował Krzysztof Hadas. Od dłuższego czasu reprezentant Polski mieszka oraz trenuje w Tajlandii. Zdecydował, że jednym z pierwszych startów w tri w tym sezonie będzie Puchar Azji w Nepalu.

Szybcy Japończycy

Najszybciej na mecie zjawił się Genta Uchida. Reprezentant Japonii pokonał trasę w czasie 53:14, będąc szybszy od rodaka Kyotaro Yoshikawy o osiem sekund. Podium uzupełnił Leon Pauger z Austrii (53:36).

O dobrym starcie zawodników z Japonii świadczy fakt, że w TOP5 oprócz dwóch wymienionych triathlonistów znajdował się także trzeci sportowiec z Kraju kwitnącej wiśni – Aoba Yasumatsu (czwarte miejsce z rezultatem 54:08).

Dobry start Hadasa

Pokonanie trasy Krzysztofowi Hadasowi zajęło 57:38. Ten czas pozwolił reprezentantowi Polski zająć szóste miejsce. Tym samym stracił do TOP5 28 sekund. Tak prezentują się szczegółowe liczby Polaka z tego startu:

Pływanie – 10:56

T1 – 00:38

Rower – 30:46

T2 – 00:32

Bieg – 14:45

Finisz – 57:38

Walka kobiet

Ze zwycięstwa mogła cieszyć się Ekaterina Shabalina z Kazachstanu. Zjawiła się na mecie z wynikiem 1:02:20. Druga Hiraku Fukuoka z Japonii straciła do zwyciężczyni 33 sekundy. Podium uzupełniła reprezentantka Kazachstanu – Nadezhda Bekmaganbetova (1:04:14).

Na starcie nie pojawiła się żadna z reprezentantek Polski.

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X