Wiadomości

Krawczyk i Wietecki jadą do Paryża

World Triathlon Series w Montrealu był ostatnią okazją na zdobycie punktów do rankingu paraolimpijskiego dla paratriathlonistów.

O godzinie 10:05 według czasu lokalnego na starcie stanęli m.in.: Łukasz Wietecki oraz Jacek Krawczyk, dla których to była ogromna szansa do spełnienia marzeń. Warto przypomnieć, że obaj zawodnicy współpracują razem zaledwie od kilku miesięcy i to z inicjatywy Łukasza.

Propozycję startów w tandemie z Łukaszem dostałem od jego samego. Pod koniec sierpnia skontaktował się ze mną i zapytał, czy byłbym zainteresowany, aby z nim wspólnie rywalizować. Od niego oraz od jego trenera Tomka Domagały dowiedziałem się, czego ode mnie by wymagali, jeśli chodzi o bycie przewodnikiem oraz pokrótce, jak wygląda taka rywalizacja. Zdecydowałem się podjąć wyzwanie, gdyż jest to dla mnie ciekawa ścieżka rozwoju. Do tego mogę stać się częścią ciekawego projektu, jakim jest walka o start na Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu oraz jeśli nasz poziom sportowy będzie wystarczający i pech będzie już nas omijać, udział i walka o jak najlepszą pozycje podczas Igrzysk – opowiadał Jacek Krawczyk w rozmowie z TriathlonLife.pl, w listopadzie zeszłego roku.

Już wtedy nie ukrywał, że celem wspólnego startowania są Igrzyska Paraolimpijskie w Paryżu. Teraz w Kanadzie mieli wykonać ostatni krok, aby zrealizować ten plan.

Zdobyte bilety do Paryża

Według najnowszych informacji, podanych przez Polski Związek Triathlonu, polski tandem zajął drugie miejsce, wbiegając na metę, z wynikiem 59:04, tracąc do zwycięzców 1:33.

Pływanie – 11:15

T1 – 00:40

Rower – 27:12

T2 – 00:38

Bieg – 16:38

Finisz – 59:04

Dzięki temu uzyskali kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie do Paryża.

Przemek Schenk
foto: Polski Triathlon FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X