Wiadomości

Kosmiczny debiut. Agnieszka Jerzyk złamała 9 godzin

Takiego debiutu nie spodziewała się chyba nawet Agnieszka Jerzyk. Czwarte miejsce w Challenge Roth oraz nowy rekord Polski na dystansie długim. Mało tego Jerzyk została pierwszą Polką, która złamała 9 godzin. Brawo Agnieszka!

Agnieszka Jerzyk do startu na dystansie długim przygotowywała się ostatnie kilka miesięcy. Jak sama przyznała w treningu niewiele się zmieniło. Pracowała tak jak przez ostatnie czternaście lat. Jednym z elementów, na który zwracała największą uwagę podczas treningów było nastawienie głowy.

– Trening nie zmienił się zbyt dużo. Jest trochę dłużej i wolniej. Wykonuje założenia trenera Pawła Barszowskiego. On wie jak mnie przygotować najlepiej fizycznie biorąc pod uwagę, to co dzieje się w mojej głowie – powiedziała TriathlonLife.pl.

Kosmiczny pościg Agnieszki Jerzyk

Ostatnie dni to całkowite skupienie i wizualizacja zawodów. Z wody Agnieszka wyszła z ósmym wynikiem. Przepłynięcie 3,8 kilometra zajęło jej 54:41. Najlepsza na tym etapie zawodów była Lucy Charles-Barclay, która popłynęła 49:01. Jerzyk spędziła najmniej czasu w strefie zmian, bo zaledwie 1:31 i wyruszyła w pościg za rywalkami. Po przejechaniu 180 kilometrów Polka awansowała na szóstą pozycję. Dystans pokonała w 4:42:59. Ponownie szybka strefa zmian i wyruszyła na trasę biegową. Nadal odrabiała straty i bardzo szybko awansowała na piątą pozycję. Po przebiegnięciu osiemnastu kilometrów była już czwarta. I utrzymała tę pozycję do mety. Jej czas finiszu to 8:48:49 co jest nowym rekordem Polski na dystansie długim. Agnieszka Jerzyk jest także pierwszą Polką, którą złamała dziewięć godzin. To był kosmiczny start, kosmiczny debiut Agnieszki Jerzyk. Wielkie gratulacje!

Agnieszka Jerzyk: Bałam się strasznie tego debiutu

Wyniki kobiet

1.Charles-Barclay, Lucy (GBR) 08:31:09
2.Crowley, Sarah (AUS) 08:38:11
3.Bleymehl, Daniela (GER) 08:43:17
4. Jerzyk, Agnieszka (POL) 8:48:49

Wyniki mężczyzn

1.Dreitz, Andreas (GER) 07:59:02
2.Svensson, Jesper (SWE) 08:02:20
3.Dr. Wurf, Cameron (AUS) 08:04:08

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X