Podcasty

Kontuzje! Czy da się ich uniknąć? Podcast #5

To odwieczne pytanie sportowców. Jak uniknąć kontuzji? Nie ma jednej recepty! Ale są sposoby i nawyki, które pomagają. Jakie? O tym w rozmowie z Aleksandrą Przytulską, doświadczoną fizjoterapeutką i mistrzynią świata.

Aleksandra Przytulska zna się na robocie. Nie tylko dlatego, że jest fizjoterapeutą z doświadczeniem, ale także dlatego, że jest czynnym sportowcem na najwyższym, mistrzowskim poziomie.

Pracę w gabinecie FizjoLab w Gdańsku łączy z treningami taekwon-do, które trenuje od 19 lat. Sezon 2019 był dla niej wyjątkowo dobry. Zdobyła drużynowe mistrzostwo świata, a indywidualnie stanęła na drugim stopniu podium. Ale nie o taekwon-do rozmawialiśmy, a o kontuzjach. Chciałem dowiedzieć się czy istnieje jakiś sposób, aby ich uniknąć. Jak przekonywała Ola każdy przypadek jest indywidualny, ale są nawyki, których warto nauczyć się jak najszybciej, dzięki czemu unikniemy wielu nieprzyjemnych chwil. Zresztą posłuchajcie sami na jednej z platform:

Anchor ;

Apple Podcasts;

Breaker;

Google Podcasts;

Overcast;

Pocket Casts;

Radio Public

Spotify

Temat kontuzji poruszyliśmy także w rozmowie z Ewą Witek-Piotrowską i Andrzejem Piotrowskim właścicielami Kliniki Ortoreh w Warszawie. Małżeństwem fizjoterapeutów, którzy pracują z wieloma polskimi triathlonistami. Padła odpowiedzi m.in. na pytania: Dlaczego nie warto spieszyć się ze startami na długich dystansach? Jakie najczęściej łapiemy kontuzje i o jakiej porze roku? Dlatego zapraszamy także do czytania: Dlaczego łapiemy kontuzje

Marcin Dybuk, TriathlonLife.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X