Kolejny dobry start Marcina Stanglewicza w Pucharze Ameryki

Marcin Stanglewicz kontynuował startowe tournée po Ameryce. Tym razem rywalizował w Stanach Zjednoczonych.

Polak tydzień temu rozpoczął zmagania w sezonie 2023 od Pucharu Ameryki w Meksyku. Tam wywalczył szóste miejsca. Stanglewicz nie zwalniał tempa i już po kilku dniach stanął na starcie Pucharu Ameryki w USA.

Zawodnicy mieli do pokonania 740 m pływania / 18,3 km jazdy na rowerze / 5 km biegu. Temperatura odczuwalna wynosiła 25.6°C, a temperatura wody wynosiła 26.1°C.

Wygrana Kanadyjczyka

Najszybszy okazał się Mathis Beaulieu. Reprezentant Kanady wbiegł na metę, z czasem 50:58. Wyprzedził Johna Reeda o 15 sekund. Na trzecim miejscu skończył zmagania Ka’eo Kruse. Amerykaninowi pokonanie trasy zajęło 51:17.

Kolejne szóste miejsce

Marcin Stanglewicz zameldował się na mecie, z wynikiem 51:42. To dało reprezentantowi Polski szóstą lokatę.

pływanie: 8:58 / T1: 00:28 / rower: 25:32 / T2: 00:27 / bieg: 16:19 / finisz: 51:42