Wiadomości

Kolejne zawody na mapie: Challenge Sanremo

Organizatorzy Challenge Family ogłosili kolejny wyścig, który wzbogaca kalendarz zawodów pod tym szyldem.

Challenge Sanremo odbędzie się 25 września 2022 roku. Trasa będzie przebiegać wzdłuż części kultowego wyścigu kolarskiego Mediolan-Sanremo. Zadowolenia i podekscytowania nie krył dyrektor zawodów – Daniele Moraglia.

– Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć triathlonistów z całego świata rywalizujących na trasach, które są równie spektakularne, co wymagające. Pierwszy Sanremo Triathlon został zorganizowany w 2000 roku. Po zorganizowaniu dwóch Pucharów Europy ITU Premium i pięciu mistrzostw Włoch, to dla nas zaszczyt, że możemy dołączyć do Challenge Family. Dołożymy wszelkich starań, aby nasze zawody były znane i dawały sportowcom niezapomniane chwile – zapewnia Moraglia.

Trasa zawodów

Pływanie o długości 1,9 km odbędzie się w Morzu Śródziemnym u wybrzeży Sanremo w chronionym obszarze morskim.

90-kilometrowa trasa rowerowa z pojedynczą pętlą jest wymagająca z ponad 1600 metrami przewyższenia w 10 gminach. Sportowcy będą jeździć po pieszym torze rowerowym w parku przybrzeżnym Ponente Ligure, zanim zmierzą się z pierwszymi podjazdami przez Terzorio, Pompeiana i Castellaro. Następnie zawodnicy dotrą do początku 17-kilometrowego podjazdu do Bajardo, przed ekscytującym końcowym zjazdem, który obejmuje ostatni odcinek słynnego wyścigu kolarskiego Mediolan-Sanremo.

Natomiast etap biegowy o długości 21 km jest całkowicie płaski z trasą nad oceanem, która biegnie między Sanremo a sąsiednim Ospedaletti. W tym przez tunel Capo Nero o długości 1,7 km.

Rejestracja rozpocznie się w poniedziałek 11 kwietnia na tej stronie.

Przemek Schenk
źródło: Challenge Family
foto: Challenge Sanremo FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X