Wiadomości

Kolejna inicjatywa ku pamięci Gosi Kąckiej, tragicznie zmarłej triathlonistki

Minęły dwa lata od tragicznej śmierci triathlonistki, Małgorzaty Kąckiej. Znajomi i przyjaciele ze środowiska triathlonowego po raz kolejny postanowili uczcić jej pamięć niezwykłym wyzwaniem.

Feralnego dnia Feralnego dnia razem z dwoma towarzyszami została porwana przez lawinę w Tatrach. Niestety, nie przeżyła razem z innym triathlonistą – Krzysztofem Ślęzakiem. Już drugi rok z rzędu od tej tragedii cały TriWise Team zorganizował wspólne wyzwanie ku pamięci Gosi Kąckiej.

Cieszę się, że zorganizowaliśmy to wydarzenie, choć okoliczności nie są dobre. Skoro już to się stało, to można fajnie wykorzystać i pokazać, że zadanie, które wykonywane jest przez zawodników, to robimy grupowo, a wśród nas były osoby, które niedawno nauczyły się pływać. Fajnie wykonać takie coś raz do roku – mówi Piotr Hydzik dla TriathlonLife.pl, jeden z inicjatorów Memoriału Gosi Kąckiej.

10 km do pokonania

W całym wydarzeniu wzięło udział 53 osób i mieli do pokonania 100x100m. Na każdym z ośmiu torów pływało po 6-7 osób. Organizowano też krótkie przerwy co 40 minut. Pieczę i rolę suportu dla uczestników pełnili trenerzy z TriWise Team.

Dla mnie to wydarzenie zawsze będzie wyjątkowe. Po raz pierwszy 100x100m przepłynęłam właśnie z Gosią, było to 27 grudnia 2019 r. Mimo, iż to góry były największą pasją Gosi, to jednak 100×100 na basenie jest pewnym symbolem, którym my – triathloniści możemy uczcić jej pamięć. Memoriał, który dzięki zaangażowaniu trenerów TriWise, pływamy co roku w lutym, to szansa, by sprawdzić się nie tylko sportowo, ale też zatrzymać na moment i docenić to, co mamy – zdrowie, pasję i bliskich, którzy nas w tym wspierają. Poza tym jest fantastyczna atmosfera, organizacja, która pozwala nam trzymać tempo i dbać o odżywanie, podział na grupy uwzględniający poziom sportowy itp. Nie wyobrażam sobie przepłynąć samej 100×100, ale z taką ekipą, te cztery godziny w wodzie mijają bardzo szybko. Oczywiście za rok również płyniemy. Fajnie byłoby z tego zrobić większy event, gdzie w różnych miejscówkach zbierają się grupy triathlonistów i płyną 100×100 w ramach Memoriału Gosi Kąckiej. Namawiam – opowiada Bożena Jaskowska dla TriathlonLife.pl, jedna z uczestników całego wydarzenia.

Wydarzenie z akcją charytatywną

Całemu Memoriałowi towarzyszyła też akcja charytatywna, czyli zbiórka na Fundację AYOLA, która została założona przez rodziców Gosi. Link dostępny TUTAJ.

Działania Fundacji są skupione wokół medycyny górskiej i zwiększeniu bezpieczeństwa w górach. Cele są bardzo ambitne, ponieważ obejmują m.in.: stworzenie placówki medycznej, która miałaby objąć zasięgiem cały obszar górski w Polsce; stworzenie standardów oraz algorytmów postępowania umożliwiających natychmiastowe i wysokospecjalistyczne leczenie poszkodowanych. Więcej o działaniach Fundacji AYOLA można znaleźć TUTAJ.

Przemek Schenk
foto: Paulina Załucka, Ewa Wójcicka

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X