Kistowski i Jahnz wygrani w Czempiniu w sprincie

Dzisiaj zawodnicy rozpoczęli zmagania w ramach ChampionMan Duathlon Czempiń. Pierwszym akcentem rywalizacji był sprint.

Po rocznej przerwie zawody w Czempiniu wróciły do tegorocznego kalendarza zawodów. Choć z tegoroczną edycją ChampionMan Duathlon Czempiń też były problemy. Pierwotnie była zaplanowana na 8 maja. Mimo wielu starań nie udało się przeprowadzić zawodów. Powodem oczywiście była utrzymująca się pandemia COVID-19 i nieotrzymanie niezbędnych zgód. Organizatorzy nie poddawali się i wyznaczyli nowy termin.

Wygrana Kistowskiego

Najszybszy na dystansie sprinterskim okazał się Kacper Kistowski. Zawodnik z Paczkowa pokonał trasę w czasie 56:25. Tym samym wyprzedził Marcina Robakowskiego o 2:24. Na najniższym stopniu podium uplasował się Kamil Kołosowski. Zawodnik z Białegostoku zameldował się na mecie z wynikiem 59:06.

Dominacja Jahnz

W rywalizacji kobiet faworytką była Karolina Jahnz. Już od samego początku potwierdziła, że znakomita forma prezentowana w tym sezonie to nie przypadek. Pierwszy odcinek pobiegła z czasem 19:02. Nie dała się dogonić rywalkom aż do mety.

Ostatecznie wbiegła na metę z wynikiem 1:03:47. Na drugim miejscu uplasowała się Kinga Kozłowska. Zawodniczka z Białegostoku pokonała trasę z czasem 1:08:10. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Marta Brukwińska z rezultatem 1:10:28.

TOP5 kobiet

1. Karolina Jahnz – 1:03:47
  2. Kinga Kozłowska – 1:08:10
  3. Marta Brukwińska – 1:10:28
  4. Alicja Chrzanowska – 1:10:51
  5. Maria Walkowiak – 1:11:30

O godzinie 13 do rywalizacji staną zawodnicy ze średniego dystansu i powalczą o MP.